Jump to content

Photo

Banii de echipament pentru 2012

banii de haine banii de echipament sume restante drepturi banesti restante haine echipament 2012 haine 2012 echipament 2012

• Acest topic este închis Acest topic este închis
1320 răspunsuri în acest subiect

#41 stefanBr

stefanBr

Forumist

• Members
  • PipPip
  • 68 postări

Scris 02 septembrie 2012 - 17:25

luna asta intre 12 -20 ...sper sa fie adevarat!!!!!!!!!
  • 0

#42 eduardpsih

eduardpsih

Devotat

• Banned
  • 541 postări
  • LocaţieIasi

Scris 02 septembrie 2012 - 19:03

Stii cum se spune stefan, "Fie-ti gura pocita!" Si mana la fel mai adaug eu.
  • 0

#43 parascanalin

parascanalin

Junior

• +Members
  • 16 postări
  • LocaţieCovasna

Scris 02 septembrie 2012 - 22:45

Stefane..daca ai dreptate ..Dau de baut!!!
  • 0

#44 domnisoara

domnisoara

Loial

• +Members
  • 271 postări

Scris 03 septembrie 2012 - 07:16

Doamne bine ar fi sa primim banii
  • 0

#45 eusjohn

eusjohn

Începator

• Juniors
  • 3 postări

Scris 03 septembrie 2012 - 10:35

de unde ai date asa de precise Stefane, dak nu s indiscret..
  • 0

#46 stefanBr

stefanBr

Forumist

• Members
  • PipPip
  • 68 postări

Scris 03 septembrie 2012 - 10:57

nimic nu e precis nici macar un ceas elvetian, sper si eu ca voi sa fie adevarat
  • 0

#47 nila

nila

Începator

• Juniors
  • 8 postări

Scris 03 septembrie 2012 - 11:33

Ministrul de interne a declarat la Tv ca abia dupa rectificarea bugetara din octombrie se va putea vorbi de banii de echipament pe 2012

Asa ca slabe sanse sa primim luna asta...
  • 1

#48 BAZ69

BAZ69

Junior

• Members
  • Pip
  • 29 postări

Scris 03 septembrie 2012 - 12:20

NUUUU
  • 0

#49 stefanBr

stefanBr

Forumist

• Members
  • PipPip
  • 68 postări

Scris 03 septembrie 2012 - 19:41

daca u imi arati o declaratie te as crede , sper sa ii primim luna asta , la banii de haine pe 2011 aceeasi rectificare se astepta
  • 0

#50 lionwin

lionwin

Forumist

• +Members
  • 57 postări
  • LocaţieDOLJ

Scris 04 septembrie 2012 - 13:53

Azi a ajuns pe la urechile mele, vorba ca "Jandarii" au primit statele de plata pentru banii de echipament 2012. Se concretizeaza faptul ca o sa primim si noi luna asta ! :beer:
  • 0

#51 Marius

Marius

1*

• +Members
  • 8.001 postări

Scris 04 septembrie 2012 - 13:58

Niciodată să nu mai crezi astfel de informații apărute din zona aia.
  • 0

#52 bogs

bogs

Forumist

• +Members
  • 90 postări

Scris 04 septembrie 2012 - 16:06

trecand astazi pe la serviciul "N-AVEM" am auzit o vorba ca ar fi o speranta de transe a cate 400 lei dar nimic scriptic si pana atunci ne hranim cu zvonuri.
  • 0

#53 BAZ69

BAZ69

Junior

• Members
  • Pip
  • 29 postări

Scris 04 septembrie 2012 - 17:40

ce ne lasa oamenii astia sa ne agitam ca prostii ....ei nu ne dau nici un raspuns
  • 0

#54 Dan

Dan

Senior

• +Members
  • 3.098 postări

Scris 04 septembrie 2012 - 18:34

Ne agităm pentru că nu mai există sindicate care să reprezinte interesele polițiștilor ci numai a unor șefuți de prin conducere, iar acest forum a rămas singurul loc unde ne mai ținem la curent și ne mai alimentăm speranțele privitoare la banii de echipament pe 2012. Nu v-ați pus niciodată întrebarea de ce s-au stins toate amenințările cu proteste ?
  • 3

#55 axle15

axle15

Loial

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postări
  • LocaţieRomania ,HD ,Diemrich

Scris 04 septembrie 2012 - 19:59

........Nu v-ați pus niciodată întrebarea de ce s-au stins toate amenințările cu proteste ?

Fiindca toti liderii sunt angajati ai M.A.I. ,cu toate neamurile lor in pozitii inalte....cand ,in urma cu cativa ani ,am propus intr-o sedinta SNPPC ,sa fie asimilati cu patronatul (ca relatie cu sindicatul si membrii simpli) tot ce-i de la sef de birou in sus or sarit cativa nemernici de ass in sus de parca vezi Doamne eram un mic Bin Laden...am incercat sa le argumentez dar le mai lipseau spumele la gura unora dintre ei ( cica la o revolta de-a politistilor-indreptata impotriva unui sef de birou care a confundat mosia lu' ma-sa cu Politia Romana ,de la P.m.Hunedoara cica liderul de sindicat s-a ridicat biped si i-a infierat cu patima proletara pe revoltati...) asa tare m-au combatut:"Cum sa nu-l primim pe sefu' :wub: membru?????" ,"Tocmai sefu' :wub: ????"...asa ca n-asteptati sa se zbata mizeria aia de SNPPC pentru banii nostri pe care M.I.-ul ni-i datoreaza....oricum ,la noi ,in I.P.J.HD avem doi "artisti" ( Frentoni si Bucuci ) la S.N.P.P.C....vai mamaliga lor...cica-s si ei in comanda I.PJ. HD da' cu cerneala simpatica-s trecuti...sa-i tot cauti cand ai probleme...nu mai pot sa stea asezati dupa ce le spui problemele pe care le ai asa dureri au vis a vis de ce le-ai spus.

In fine,de dat banii pe norma de echipare 2012 ultima boare care adie in I.P.J.HD ar fi ca octombrie+noiembrie sunt luni in care se vor milui aia din M.I. sa dea la " ***lime "* ce-i al ei.

*- asa s-a exprimat un sef din aparatu' central cand i s-a spus ca majoritatea politistilor ar vrea sa se plateasca suplimentarele si sa nu se dea libere-n schimb (de parca s-ar da) : " Ce vrea ***limea?...ii dau eu numa' suplimentare..."
  • 0

#56 lionwin

lionwin

Forumist

• +Members
  • 57 postări
  • LocaţieDOLJ

Scris 04 septembrie 2012 - 23:17

Nu avem nici`un coleg de la Financiar pe forum care sa ne ajute cu mai multe informatii ?
Off topic. ! Atata timp cat cei din sindicate ( oricare ar fii ele ) sunt politisti , colegi cu noi, au grija superiorii sa ii atraga cu functii calde astfel incat sa ii aiba de partea lor.
  • 0

#57 zcatalin

zcatalin

Forumist

• Members
  • PipPip
  • 82 postări

Scris 05 septembrie 2012 - 05:22

vedeti cum se merge iar cu zvonul mai departe? de la august, la sptembie, apoi la octombire, si deja a aparut luna noiembrie in discutie. Asa era si anul trecut. Deci, la anul, prin martie-aprilie, un 20%?
  • 1

#58 eduardpsih

eduardpsih

Devotat

• Banned
  • 541 postări
  • LocaţieIasi

Scris 05 septembrie 2012 - 08:50

Dan, am mai scris ca am convingerea ca proteste sindicale din partea politistilor nu vor mai fi organizate, cel putin sub nici o forma la nivelul celor anterioare unde au participat de la 5000 de cadre in sus.
Legea are un titlu reprezentativ de "Legea Dialogului Social" si nu "legea Protestelor Sindicale", adica foarte mult bla-bla-bla.
  • 0

#59 hougy

hougy

Forumist

• +Members
  • 150 postări
  • LocaţieMangalia

Scris 05 septembrie 2012 - 13:18

Sunt colegi de la financiar pe forum...........numa ca pentru ei e un topic de bancuri asta :unsure:

Modificat de hougy, 05 septembrie 2012 - 13:18.

• 0

#60 bogs

bogs

Forumist

• +Members
  • 90 postări

Scris 05 septembrie 2012 - 20:08

hougy cu tot respectul dar nici acu nu stii ca cei de la serviciile N-AVEM sunt intr-o continua "SILENTO STAMPA" este cel mai secretizat sector ap politiei din ultimiii 10 ani!!!
  • 0

Etichetate cu unul sau mai multe cuvinte cheie: banii de haine, banii de echipament, sume restante, drepturi banesti, restante, haine, echipament, 2012, haine 2012, echipament 2012

0 utilizatori vizualizează acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi