Jump to content

Photo

Banii de echipament pentru 2012

banii de haine banii de echipament sume restante drepturi banesti restante haine echipament 2012 haine 2012 echipament 2012

• Acest topic este închis Acest topic este închis
1320 răspunsuri în acest subiect

#281 drAGO5

drAGO5

Senior

• +Members
  • 1.073 postări
  • LocaţieVâlcea

Scris 26 octombrie 2012 - 18:47

Comunicat SNAP:
Va informam ca in urma convocarii profesionale a inspecorilor sefi, azi, 26.10.2012, Mircea Dusa, ministrul administratiei si internlor a comunicat faptul ca in urma negocierilor purtate cu Ministerul Finantelor, a obtinut suma de 26 milioane lei reprezentand cota parte din drepturile de echipament pe care ministerul trebuie sa le achite pana la finele anului 2012, catre cei 130.000 de beneficiari.

In concluzie, in luna noiembrie politistii vor primi o prima transa de 200 lei.

O nemernicie, se pare ca ne dau o alocatie pentru un copil noua nascut.

Modificat de drAGO5, 26 octombrie 2012 - 18:50.

• 1

#282 axle15

axle15

Loial

• +Members
  • 465 postări
  • LocaţieRomania ,HD ,Diemrich

Scris 26 octombrie 2012 - 19:40

Mda.....acum 10 minute ,din pacate ,mi-a fost confirmat ceea ce nu credeam sa se-ntample.Daca nu intervine nimic ,intradevar vom lua 200 lei .... toata lumea.....si ca sa realizam ( a cata oara ,oare ? ) pe ce plan este M.I.-ul pentru guvernanti (indiferent de colorit ) iata o mostra << .... Guvernul a alocat la rectificarea bugetară aproape 200 de milioane de euro pentru primăriile aflate în dificultate financiară, bani care să ajute la echilibrarea bugetelor locale şi care urmează să ajungă în teritoriu până la data de 10 decembrie, respectiv înainte de alegerile parlamentare care vor avea loc pe 9 decembrie.Banii pentru plata datoriilor, a salariilor şi pentru asigurarea încălzirii pe timp de iarnă urmează să fie viraţi primăriilor pe baza unei hotărâri a consiliilor judeţene, reiese din proiectul ordonanţei de urgenţă cu privire la cea de-a doua rectificare bugetară, document ce va fi aprobat într-o şedinţă de guvern programată pentru sâmbătă."Sumele defalcate din taxa pe valoare adăugată pentru echilibrarea bugetelor locale pe anul 2012 se majorează cu suma de 874,8 milioane de lei", se precizează ...... >> sursa gândul.info
Bai frate lasati dracului pomenile electorale si ganditi-la coloana vertebrala a Romaniei- M.I-ul.S-aude plagiattore-dottore ??? Toate gandurile mele vis a vis de guvernanti cu tot cu dr.Xerox sunt orientate spre decedatii lor ,mamele lor si restul familiilor lor...d.p.d.v.stomatologic.

Modificat de axle15, 26 octombrie 2012 - 19:43.

• 2

#283 Elvis

Elvis

Senior

• +Members
  • 4.641 postări

Scris 26 octombrie 2012 - 19:59

Eu stau si ma intreb cat o sa mai suportam bataia asta de joc.
Ne-au dat doua muilioane.
,,Ca in urma negocierilor cu" ...........ba Dusa negocierile se fac din picioare, fata in fata nu din genunchi.
Dragi colegi eu zic sa aveti mare grija de cei doua muilioane ca trebuie sa va bagati benzina in masinile personale sa ajugeti pe coclautrii pe unde sunt urnele de vot. Cu mancarea va descurcati voi ca pentru politisti nu se fac protocoale ca pentru ,,reprezentantii" din sectiile de vot.
Oare ce s-ar intampla daca am refuza sa mergem la urne?
Pentru ca nu avem atributiuni in fisa postului, nu avem voie sa ne exprimam public convingerile politice.

,,Cu cât îi cunosc mai bine pe reprezentanţii poporului, cu atât îmi admir mai mult câinii". Alphonse de Lamartine
,,Politica este arta de a-i împiedica pe oameni să ia parte la treburi care îi preocupă pe bună dreptate". Paul Valery
,,Secretul libertăţii rezidă în educaţia oamenilor, în timp ce secretul tiraniei în a-i menţine pe oameni ignoranţi". Maximilien François Marie Isidore de Robespierre
,,Servitutea, mormânt al naţiunilor". Etienne Bonnot de Condillac
,,Orice acţiune politică dusă la extreme este generatoare de rău". Mary Shelley

Modificat de Elvis, 26 octombrie 2012 - 20:02.

• 0

#284 ionut26

ionut26

Începator

• Juniors
  • 5 postări

Scris 26 octombrie 2012 - 20:09

Domnilor, oare ....aceste asa zise '' sindicate'' ce au de spus?
oare vom auzi vreun cuvant din partea lor?....preferam sa aud ceva de genul....'' proteste din partea politistilor''...acum cand in scurt timp vor veni alegerile......cand, ca de fiecare data, vom sta poate si 24 de ore sa asiguram paza sectiilor de votare, sa ne deplasam cu voturile, etc....pentru.....nimic. Oare cat vom suporta acesta bataie de joc? Noi nu avem familii, nu avem copii?
Cineva spunea ca ne meritam soarta..........pacat, dar pare adevarat.
  • 0

#285 daniss

daniss

Junior

• Members
  • Pip
  • 22 postări

Scris 27 octombrie 2012 - 07:51

Asa este, ne meritam soarta!
  • 0

#286 bogs

bogs

Forumist

• +Members
  • 90 postări

Scris 27 octombrie 2012 - 08:42

oare doar cu 200 lei ne vindem? asta e pretul nostru, asa ne-au vazut si ne vad in continuare guvernantii!!! Ne mai desparte doar o saptamana de inceputul campaniei. Valoarea si atributiiile noastre se vad din campanie. Daaa, sunt colegi care din birouri nu stiu asta si din cauza asta, cu regret spun, ne meritam soarta. Multi nu stiu ca suntem oropsiti mai rau in campanie decat in ziua alegerilor, cand facem pe paznicii neconform fiselor posturilor. Da in campanie suna telefoanele in draci, ca nu stiu in care sat s-a desprins un colt de la afis, ca un candidat s-a impiedicat de o piatra si muuuulte astfel de pseudoevenimente electorale iar noi....luati mai slugilor 200 lei. Asa cum am spus ca o premonitie intr-un comentariu anterior (musca-mi-as limba pocita) insemnand vreo 10 % din 50% taiatí cu cat au vrut ei. Si sindicatul tace, nu le-ar mai muri multi inainte si n-ar mai prinde....campania. Da, dar noi o sa ne prezentam din nou la evenimente si in zilele de alegeri, pedanti, frumos imbracati si sprayati pana in tocurile pantofilor vapsuiti cu untura de peste. Sictir!
  • 0

#287 Autolycus

Autolycus

Forumist

• +Members
  • 83 postări

Scris 27 octombrie 2012 - 08:50

Liderii de sindicat tac "chitic" pentru ca au bube-n cap. Bube pe care politicienii le pot zgaria. Poate au si ceva beneficii daca tac in loc sa scoata politistii in strada acum la alegeri.
Eu propun sa donam cei 200 de lei politicienilor nostri (din pacate alesi) sa isi cumpere colaci si lumanari sa-si puna pe piept.
  • 3

#288 danyel1979

danyel1979

Începator

• Juniors
  • 3 postări
  • Locaţieoriunde

Scris 27 octombrie 2012 - 12:35

se dau ceva bani pt echipament:Guvernul taie din cheltuielile acoperite de la bugetul de stat pentru Senat, CSM, ICCJ, televiziunea si radioul public si unele ministere, printre care Apararea, si suplimenteaza alocarile la Agricultura (400 milioane lei pentru subventii si ajutoare), Sanatate, Administratie si Interne (151 milioane lei pentru salarii, norme de echipament, carburanti, expertize medico-legale), Educatie, Justitie (45 milioane lei pentru angajarea a 378 posturi noi, achizitionare mobilier, penitenciare, credite externe rambursabile), Dezvoltare Regionala si Turism, SRI. sursa:http://stirileprotv....-15-minute.html
  • 0

#289 axle15

axle15

Loial

• +Members
  • 465 postări

Scris 27 octombrie 2012 - 13:22

49% off topic
<<Guvernul a aprobat a doua rectificare bugetară din acest an într-o şedinţă care a durat doar aproximativ 15 minute :faint: (1) şi s-a desfăşurat integral în faţa jurnaliştilor(2).....La şedinţa de guvern au participat doar jumătate dintre miniştri :doh: (3), restul fiind reprezentaţi de către secretari de stat sau secretari generali. Nimeni nu a prezentat în şedinţă vreo observaţie faţă de rectificarea bugetară. :doh:Ordonanţa de rectificare bugetară prevede că veniturile bugetului de stat vor fi mai mici cu peste un miliard lei :hmmmt: (4),prin scăderi la TVA, sume primite de la UE în contul plăţilor efectuate, impozit pe venit şi salarii, iar cheltuielile vor fi majorate cu 307 milioane lei pentru acoperirea costurilor de personal, achiziţii şi subvenţii agricole. ......Guvernul taie din cheltuielile acoperite de la bugetul de stat pentru Senat, CSM, ICCJ, televiziunea şi radioul public şi unele ministere, printre care Apărarea, şi suplimentează alocările la Agricultură (400 milioane lei pentru subvenţii şi ajutoare), Sănătate, Administraţie şi Interne (151 milioane lei pentru salarii, norme de echipament :wacko: , carburanţi, expertize medico-legale) (5)....... >> sursa http://www.gandul.in...minute-10260277

Se pare ca ceva e prea putred ca sa mai speram la ceva bun:
1+2 -sedinta de 15 minute???Purceaua-i moarta-n cotet si tu faci o sedinta cu o tema importanta asa ,pe picior ,in vitrina sa vaza [cenzurat] natiune ce te mai spargi in figuri???
3 -jumatate din nr.de ministrii ???....iar au dat restu' stingerea din studiouri?
4 - Toti au fost multumiti ??? Asa unanimitate ,pe fata ,cred ca nici cei doi pitici (ciocus-bocus-preparatus si pingelica) n-au avut ! Se prevede ca veniturile b.d.s. vor fi mai mici ? Pai ce pazira carpele astea atata amar de vreme???Ca sunt din mai la putere si daca pana acum 6 luni Kioru' lu' blonda de la DeNeu era in toate cele acu' nem prezenta...
5- .....moment de reculegere si restul e tacere.
In alta ordine de idei vorbim de bani de haine dar cred ca aia 200 lei vor fi o amintire frumoasa prin februarie:daca se ...iesc gunoaiele de politicieni si pana in 10-15 februarie nu-i gata Legea Bugetului de Stat pe anul 2013 cu depus ,votat ,promulgat ,publicat in M.Of (sper sa ma insel)? Cred ca si pomana asta de 200 lei va fi fost un gand frumos!!! Ca prea plange cochilotu' lu madam Daciana la FeMeI sa-l mai pasuiasca cu termenul bugetului...si inca n-am intrat in 2013 sa intre accizele pe noul curs al euro (4.58 parca) si alea-alea ,sa vedem gazele ,motorina ,etc....
Cat despre noi?Politicienii romani sunt buni psihologi:stiu ce uniti si revolutionari suntem ca natie sau ca breasla(atitudinea noastra vis a vis de toate abuzurile sau vis a vis de sindicate le da aripi la clasa politica de la dr.la stg.).Trist si prea adevarat.
  • 0

#290 BAZ69

BAZ69

Junior

• Members
  • Pip
  • 30 postări

Scris 27 octombrie 2012 - 20:32

noul zvon:vom lua 50% din banii pe haine .............. la dracu i-si bat joc de noi astia cu zvonurile astea... si credeti-ma sunt zvonaci de incredere
asa cum am spus-o acum 7 zile ca vom lua 200 lei si eram sigur asa sunt si acum cu astia 50% deci.........doamne ajuta
  • 1

#291 daniss

daniss

Junior

• Members
  • Pip
  • 22 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 07:15

Acolo era vorba de 26 milioane.
Dar Ponta a plusat până pe la 153 mil.
  • -1

#292 theodor

theodor

anterior - adrian75

• Members
  • PipPip
  • 66 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 10:00

acest zvon este lansat de SNAP. eu zic sa mai asteptam cateva zile sa vedem si pozitia oficiala a MAI. Daca întradevar ne vor da 200 de lei ,guvernantii se duc incet si sigur dupa "foştii" , adica "la vale" şi prin votul nostru!
  • 2

#293 stefanBr

stefanBr

Forumist

• Members
  • PipPip
  • 68 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 10:06

900 lei prima transa
  • 0

#294 mark

mark

Începator

• Juniors
  • 8 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 10:37

Din partea mea poate sa îi dea la vara sa ma duc la mare.Nu am facut credite ca gogaile sa nu am ce manca.
  • -19

#295 eduardpsih

eduardpsih

Devotat

• Banned
  • 541 postări
  • LocaţieIasi

Scris 28 octombrie 2012 - 11:17

Stimate mark, ai bunavointa sa ne explici si noua dubla negatie exprimata "Nu am facut credite ca gogaile sa nu am ce manca". Caci nu cred ca toti care si-au facut credite sunt niste tineri prosti sau tonti. Dubla negatie da un rezultat pozitiv, deci sa inteleg ca tu ti-ai facut doar un credit si ti-ai pastrat si bani pentru hrana astfel?
  • 3

#296 bibicu

bibicu

Forumist

• Members
  • PipPip
  • 222 postări
  • LocaţieSulina

Scris 28 octombrie 2012 - 11:20

Domnule mark esti tare frate. Ne-ai rupt cu logica ta.
  • 0

#297 axle15

axle15

Loial

• +Members
  • 465 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 11:45

Acolo era vorba de 26 milioane.Dar Ponta a plusat până pe la 153 mil.

A plusat pe dracu'!!!Ca daca era dupa el dadea la toti bani cu nemiluita...chit c-apoi incepea circul cu pusul la loc in bugetul pe 2013...si atunci sa te tii ce concurenta ,la luat injuraturi cu Kioretele ,a lu'Ciacaru' facea cochilotu Xerox.Este vorba strict de niste tinte de deficit bugetar stabilite-n acord cu FMI-ul si BCE...functie de astea s-a stiut ce si cat...si-n + monsieur Georgesco e cam cerber la cutia cu gologani...se stia de multisor ca-i vorba de aproximativ 150.000.000 lei...ca ma-ndoiesc ca eu (postarea 271) sau Catalin (postarea 256) suntem profeti si am visat suma cu ceva timp inainte.Cu stima! :emo-yessir:

vom primi anul asta doar 200 lei pana la salariul din noiembrie. Jandari si ISU vor primi 50%

Du-te! Zau??? Pai esti bine documentat ,vericule!La ce primarie lucrezi? :doh:

Din partea mea poate sa îi dea la vara sa ma duc la mare.Nu am facut credite ca gogaile sa nu am ce manca.

Gogaie??? SIncer ,stii ce-nseamna gogaie??? Si apoi eu unul cred ca daca erai altceva decat esti ,poate-poate realizai ca ai o exprimare fatisa a frustrarilor...dar asa :doh: Primarul dumitale stie ca ai o problema in a-ti gestiona neimplinirile si frustrarile ,domnule local ?Fii bun ,lasa-ne in necazul nostru si ocoleste-ne:noi cu creditele ,dumneata cu mersu' la mare...."nu suntem demni" de nasu' dumitale de local.
Alo!!!Locala ??? Lasati-ne ,naibii in pace cu postarile voastre de neam prost!
  • 0

#298 mark

mark

Începator

• Juniors
  • 8 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 11:45

Ma referam la cei ce au facut credite sa isi ia masini de mii de euroi si acum chitaie de foame si care asteapta banii de haine k pe mesia.Daca politistul roman isi ia opel sau ww ,neamtul ce trebuie sa isi ia...avion.La salarile noastre ori dacia 1300 ori bicicleta.Multi nici nu apuca sa achite creditul şi o sa duca rabla la rabla.
  • -20

#299 danpin

danpin

1*

• +Moderators
  • 2.217 postări
  • LocaţieRO

Scris 28 octombrie 2012 - 11:51

Omul mai si evolueaza, nu crezi? Tu te incalti cumva cu opinci cand mergi la serviciu?

Ca doar opicile fac parte din portul popular romanesc.
  • 5

#300 Administrator

Administrator

Administrator

• Administrators
  • 551 postări

Scris 28 octombrie 2012 - 12:02

În acest topic se discută despre Banii de echipament pentru 2012
Părerile, impresiile ori reproșurile privind starea materială a celor din sistem nu au legătură cu subiectul dezbătut aici. Cei care nu înțeleg și vor continua în stilul lui mark vor pierde posibilitatea de a posta.
Gandiți-vă bine înainte de a posta, dacă mesajul, întrebarea sau răspunsul pe care doriți să-l postați se referă la subiectul discutat? Este potrivit pentru subiectul dezbătut? Dacă nu sunteți siguri, atunci nu-l postați, pentru că altfel nu faceți decât să stârniți dispune inutile.

Mulțumesc pentru înțelegere.

Etichetate cu unul sau mai multe cuvinte cheie: banii de haine, banii de echipament, sume restante, drepturi banesti, restante, haine, echipament, 2012, haine 2012, echipament 2012

0 utilizatori vizualizează acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi