Banii de echipament si sumele restante cand se mai dau?

1,917 posts in this topic

Posted

Stie cineva daca dupa ultima rectificare bugetara avem sanse sa ne luam banii de haine si primele de vacanta?

0

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Posted

1

Posted

Fatuloiu a incercat sa imprumute o suma importanta de bani, autoturisme de teren pt dotarea Politiei precum si locuinte de serviciu pt cei care stau cu chirie...

Din pacate DGA-ul a interpretat gresit...

:ner: :ner:

:doh:

1

Posted

stiu care este ultima rectificare bugetara dar speram sa fie pe aici unii care ar putea obtine informatii in acest sens mai repede

0

Posted

Presedintele SNPPC, Marian Gruia, a postat, in urma cu cateva zile, pe forumul IGPR o informare potrivit careia nu exista comunicari oficiale cu privire la o data stabilita sau aproximativa in care ne vom primi drepturile! Deci tot ce se vehiculeaza ramane la statutul de zvon fara materializare!

0

Posted

privind partea buna a lucrurilor...zapada se topeste..... apa se poate bea... be happy :(

0

Posted

S-au dat primele de vacanta si alte prime angajatilor de la Guvern....

0

Posted

La Galati, se vorbeste pe la colturi ca anul acesta se vor achita prima de vacanta si jumatate din banii pe echipament. Insa nimic oficial.

0

Posted

va salut.....am cativa colegi la aeroporturile din bucuresti....am vb cu ei zilele astea si mi-au spus ca au luat banii pe prima de vacanta,banii pe ordinele de serviciu si din cate se aude pe acolo(nimic oficial)....s-ar da,dupa 14 ale lunii decembrie,jumatate din banii pe haine.....voi stiti ceva in plus in afar de zvonuri? :emo-yessir:

0

Posted

Intodeauna SRI, SIE, STS, SPP, au fost cu un pas mai in fata, ca doar sunt bratele lungi ale marinarului, daca e adevarat atunci noi mai asteptam.

1

Posted (edited)

depinde cine din aeroport, sotul meu lucreaza la politia de frontiera si pot sa iti spun ca nu a luat prima de vacanta, desi solicitarea a facut-o in aprilie. cat despre banii de haine, numai zvonuri... :emo-yessir:

Edited by didi
0

Posted

La DGPMB a venit astazi un anunt oficial, postat si pe intranet: banii pentru echipament se "reporteaza" pentru anul 2011 din cauza lipsei de fonduri. Asa cum ma asteptam, ne-au mai dat o data m..., adica multa sanatate.

0

Posted

Asta e! Camasile, pantalonii si bluzele au inceput sa aibe o nuanta cam stearsa si pe unele locuri (guler, mansete) sa fie roase de atata spalat si calcat. Cand vor veni controale sau evaluari (Schengen!) le imbrac pe alea mai jerpelite. Abia astept sa imi zica careva ceva.

0

Posted

ultimile vesti de pe cnp este ca se dau 1/2 din echipare

0

Posted

CNP este o adunatura de ... baieti buni.

Verifica maine pe intranet si o sa vezi dispozitia in care scrie clar ca se da exact NIMIC. Achitarea sumelor restante la echipament se amana din lipsa de fonduri, mai sigur de atat nu cred ca poate exista ceva.

Cat despre portul unor articole uzate, si-au luat masuri: prin aceeasi dispozitie anunta faptul ca este disponibila tinuta in depozit.

0

Posted

Cat despre portul unor articole uzate, si-au luat masuri: prin aceeasi dispozitie anunta faptul ca este disponibila tinuta in depozit.

Mi-ar placea să-i văd pe cei de la judiciar sau economic că vin la serviciu în cele mai jerpelite și răpciugoase haine. :lol:

0

Posted

.... prin aceeasi dispozitie anunta faptul ca este disponibila tinuta in depozit.

O fi pe la inspectoratele generale. La inspectoratele judetene, tinuta e ori pe numere LLL ori numere foarte mici, ca pentru copii de clasa intai. Eu unul nu am de gand sa cheltui banii de haine pe o tinuta care nu este cat de cat ajustata pe corp. Inteleg sa o duc la rectificat, dar si acolo costa... si cum solda e mai mica cu 25%.... O sa le treaca!

0

Posted

Mi-ar placea să-i văd pe cei de la judiciar sau economic că vin la serviciu în cele mai jerpelite și răpciugoase haine. :lol:

Aia vin imbracati in civil (ma refer la cei de la economic), lor le trebuie numai banii, nu se plang de lipsa de echipament ca nu au nevoie.

0

Posted

In Monitorul Oficial nr.818 din 07.12.2010 s-a publicat Hotararea Guvernului nr.1204 din 02.12.2010 prin care ,, s-a suplimentat bugetul M.A.I. de la rezerva de stat cu suma de 24.744 mii lei pentru finantarea unor cheltuieli urgente aparute in timpul exercitiului bugetar ,, . Din studierea anexei nr.1 la aceasta hotarare se poate observa ca intreaga suma este transferata la capitolul Ordine Publica si defalcata in subcapitolele :cheltuieli curente suma de 17.244 mii lei lei si active nefinanciare suma de 7.500 mii lei . Sper ca din acesti bani sa ne achite drepturile salariale... desi sunt pesimist ,ca prin cheltuieli curente nu prea inteleg cheltuieli de personal sau salarizare, dar poate s-a gandit sa ne dea ceva la prosti inainte de Craciun sa mai taca din gura .

0

Posted

Ma cam zapacisi...ce inseamna 24.744 de mii de lei? Nu trebuia sa scrii fara mii de lei in coada? Si daca scriai asa, nu era suma infima? :blink:

0

Posted

In contabilitate (in special in legea bugetului) nu se scrie suma intreaga cu toate zerourile ci se adauga mii in cazul a trei de zero sau in cazul milioanelor sase de zero, tot asa se publica si in Monitorul Oficial, prin acesta se econmiseste timp si spatiu. In cazul hotarariri care am mentionat-o este vorba de suma de 24.744.000 RON adica 247 de miliarde si 44o de milioane lei vechi. Sper ca ai inteles !

Cel putin asa am inteles eu !

0

Posted

Un pesimist este un optimist bine informat.

Eu sunt pesimist.

Pana la data cand vorbim nico speranta.

Poate........ :emo-yessir:

0

Posted

Comunicat privind acordarea drepturilor de echipament pe anul 2010 | 09.12.2010

Sindicatul National al Agentilor de Politie gestioneaza in permanenta realizarea si obtinerea tuturor drepturilor membrilor sai, precum si recuperarea celor restante. Fara falsa modestie, dar si cu respectarea deontologiei profesionale, suntem in masura sa va comunicam din surse sigure si demne de incredere, ca cel putin jumatate din drepturile de echipament pe anul 2010, se vor achita pana la 20 decembrie 2010.

In aceleasi conditii, urmeaza sa va tinem la curent si pentru acordarea altor drepturi restante, inclusiv pentru restul de echipament.

0

Posted

Vraja ieftina :unsure:

0

Posted

Sa vezi ce m _ _ e o sa le dam noi cand se trezesc da-ti la tribunal. La noi este obijnuinta cu judecatile. Unii au si castigat(ore suplimentare,norma 12B). Stima

0

This topic is now closed to further replies.