Jump to content
POLITISTI.ro

CITADELA

Geacă de piele pt uniformă şi panou reflectorizant

Postare recomandată

CITADELA

Doresc sa-mi cumpar o geaca de piele pentru tinuta de serviciu, similar modelului care este foarte popular in randul "Circulistilor". Am cautat pe internet, dar ofertele sunt ciudate, in sensul ca fotografiile postate nu sunt elocvente (nu vreau sa comand ceva, si sa-mi vina altceva) sau preturile sunt "obraznice".

Asa ca va intreb: si-a luat cineva, de curand, o astfel de geaca ? de unde, cat, cum, etc.

Si a doua problema: caut un panou reflectorizant (poate sa fie nou sau SH), tot pentru geaca, ca in fotografie, dar cu POLITIA, eventual si cel mic, care se pune in zona pieptului. Am deja o geaca reflectorizanta si nu vreau sa dau banii pe alta, doar pt ca nu am panourile respective.

post-1064-035449200 1289688289_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Eduard

Geci de piele, atat pentru politisti de OP cat si Rutiera, se fabrica pe la Neamt . Vreo 5 colegi ( OP ) si-au luat, dar cunosc si lucratori de la rutiera ( DN ), care si-au procurat tot de acolo .

Geaca costa 350 lei . Plata se face in 4 rate ( aici depinde, asa au negociat colegii ). Daca esti interesat ( sau alt coleg ) o sa fac cateva poze la geaca unui coleg si pun aici, ca sa te orientezi .

Sa intreb colegii si sigur au si nr. de telefon .

La noi la politie a venit cineva de a luat masuri, dupa care a adus geaca. Nu s-a plans nici un coleg .

Link către postare
Rusy

Eu mi-am facut o astfel de geaca exact unde a zis Eduard, problema e ca nu mai am nr de telefon, dar trebuie sa ma sune ca mai am sa le dau 50 de lei, poti sa faci cate rate vrei chiar daca te intelegi cu ei la 4 rate. Atasez poza, nu e neaparat sa scrie politia rutiera, poti sa-ti imprimi ce vrei tu.

Modificat de Rusy
  • Apreciez 1

Link către postare
CITADELA

Perfect, exact ce cautam. Astept detalii.

Este cu mesada sau normala, doar cu captuseala din stofa?

Modificat de CITADELA

Link către postare
Eduard

Cu mesada .

Azi merg la serv. , sch II si daca gasesc vreun coleg care are nr de telefon am sa-l postez diseara .

Foto nu mai fac , geaca este cea expusa de Rusy. :emo-yessir:

Link către postare
Paul90

Pentru cei care sunt mai din zona de vest a ţării, este un domn din Arad care face astfel de geci din piele, ca în pozele de mai sus, în jur de 350-400 lei ( are omologare de la IGPR din câte am înţeles ). Îl cheamă Buran Emil, numere de telefon: 0745174962, 0744975858, 0257310028.

Vine şi în alte localităţi, la Oradea de exemplu a venit. Te măsoară, îi zici dacă vrei să fie cu mesadă sau îmblănită şi îţi face după poftele inimii. B)

Modificat de blue1guardian
  • Apreciez 1

Link către postare
Eduard

Telefonul Afisat de rusy , este de la Neamt .

Mersi Rusy !

Link către postare
CITADELA

Gata, am vorbit. Se pare ca lunea viitoare o sa si am geaca. Pretul este 360 RON, asa ca sa stiti. Nu am luat in rate, ci direct cu banul jos.

Modificat de CITADELA

Link către postare
cincin

unde-i unu' nu-i putere...

unde-s doi....

asa ar trebui sa fim toti politistii

ce pacat ca nu e asa

Link către postare
cipri83

si eu mi-am achizitionat o geaca de piele de la BURAN EXIM din Arad in anul 2007.nu am avut nici o problema cu ea.alegerea este a ta.

m-a costat 450 lei si intradevar are contract cu IGPR

Modificat de cipri83

Link către postare
cristiand20

si eu mi-am achizitionat o geaca de piele de la BURAN EXIM din Arad in anul 2007.nu am avut nici o problema cu ea.alegerea este a ta.

m-a costat 450 lei si intradevar are contract cu IGPR

Ce produse pt. Politie mai fac/vând cei de la BURAN EXIM din Arad?

Link către postare
Ispy

Eu si multi alti colegi din Constanta ne-am cumparat geci din piele ce pot fi purtate toamna, iarna (cu mesada bineinteles) si primavara de la niste baieti de prin Caras daca nu ma insel. Am un nr. de tel de la ei 0722656227 ...imi scapa numele.

Baietii sunt de cuvant, se poate si negocia cu ei nr. de rate si in plus este din piele de vitel, de calitate iar mesada din blana naturala. M-a costat anul trecut in toamna cam 500 lei dar a meritat investitia.

P.S. La cat a fost de urata iarna in Dobrogea, nu am avut nevoie de prea multe haine, mai bine zis in afara de un tricou pe sub camasa nu am mai avut nevoie de pulover.

Link către postare
cristiand20

Doresc sa-mi cumpar o geaca de piele pentru tinuta de serviciu, similar modelului care este foarte popular in randul "Circulistilor". Am cautat pe internet, dar ofertele sunt ciudate, in sensul ca fotografiile postate nu sunt elocvente (nu vreau sa comand ceva, si sa-mi vina altceva) sau preturile sunt "obraznice".

Asa ca va intreb: si-a luat cineva, de curand, o astfel de geaca ? de unde, cat, cum, etc.

Si a doua problema: caut un panou reflectorizant (poate sa fie nou sau SH), tot pentru geaca, ca in fotografie, dar cu POLITIA, eventual si cel mic, care se pune in zona pieptului. Am deja o geaca reflectorizanta si nu vreau sa dau banii pe alta, doar pt ca nu am panourile respective.

Saluatre şi La mulţi ani!

Şi eu sunt interesat de panou reflectorizant ca şi cel de mai sus cu POLIŢIA. Dacă afli de unde se pot achiziţiona anunţă-mă şi pe mine te rog!

Link către postare
CITADELA

Si eu caut in continuare panoul cu pricina... inca nu l-am gasit de cumparat separat, doar la MONICA DESIGN, unde ti-l vinde la pretul unui colier cu diamante. :naughty:

Link către postare
cristiand20

Si eu caut in continuare panoul cu pricina... inca nu l-am gasit de cumparat separat, doar la MONICA DESIGN, unde ti-l vinde la pretul unui colier cu diamante. :naughty:

Adică o mie de parai :hmmmt: sau de euroi? :hmmmt:

Modificat de cristiand20

Link către postare
saritabonita

embleme%20reflectorizante.jpg

Click pe foto!

• Apreciez 1

Link către postare
CITADELA

Tnx.

Link către postare
Bogdanel

Maine merg la firma din Iasi sa-i iau unui coleg de aici de pe forum panoul ala reflectorizant postat de CITADELA precum si cel care vin in fata, la piept pe care scrie Politia Rutiera.

Daca doriti si altii ceva de acolo, dati-mi un semn si voi incerca sa v-ajut! :emo-yessir:

• Apreciez 2

Link către postare
Cromatic

Citadela, daca vrei iti vand eu o geaca din piele. Eu activez in MApN dar geaca a fost facuta dupa modelul celor din MAI(am rude in MAI si am cerut o geaca ca model). Geaca este nou nouta facuta pe comanda in Constanta la niste intreprinzatori de etnie turca si vreau sa-ti spun ca a fost facuta cu mare simt de raspundere(poate fi purtata mai ales pe timpul sezonului rece). Daca te decizi ca vrei s-o cumperi eu pot sa ti-o trimit fara ca initial sa-mi trimiti vreun ban(doar costurile curieratului) iar daca consideri ca e OK, imi trimiti dupa aceea contravolarea acesteia.

Link către postare
CITADELA

@Bogdanel: ma intereseaza panoul, dar as vrea doar cu POLITIA. (fata - verso). Astept detalii in PM.

@Cromatic: am achizitionat deja geaca, anul trecut. Parca am scris si intr-unul dintre raspunsuri. Nu ma imbrac in uniforma decat ocazional, asa ca nu am nevoie de 2 bucati. eventual pune un anunt separat, cu poze.

Link către postare
Bogdanel

Astazi am trimis 2 panouri reflectorizante(cel mic pentru piept si cel de pe spate) cu inscriptia POLITIA catre userul CITADELA.

Daca pe viitor mai doreste si altcineva anumite produse de la firma de la mine din oras, poate sa ma contacteze pe forum si-l voi ajuta.

Link către postare
cosmin86

mai are cineva poza postata de rusy geaca de piele... m-ar interesa si pe mine....

• Apreciez 1

Link către postare
19alex23

Astazi am trimis 2 panouri reflectorizante(cel mic pentru piept si cel de pe spate) cu inscriptia POLITIA catre userul CITADELA.

Daca pe viitor mai doreste si altcineva anumite produse de la firma de la mine din oras, poate sa ma contacteze pe forum si-l voi ajuta.

cat au costat panourile? ms

Link către postare
Bogdanel

cat au costat panourile? ms

22,50 lei parcă, plus plicul de la poştă, în jur de 27 de lei.

I-am mai luat unui coleg de pe forum aceleaşi panouri, însă scria Poliţia Rutieră pe amândouă, şi au costat cu 3 lei mai mult.

Cei de la firmă le măsoară pe lăţime şi lungime, astfel rezultînd valoarea în lei ce trebuie plătită.

Link către postare

• Conţinut similar

• politistcluj
      de politistcluj
      Va salut dragi colegi.
      am nevoie de
      -"suport grade maneca" pt sacoul de reprezentare de ofiter superior(cele doua dungi albe),
      -cascheta ordine publica ofiter superior(cu doua randuri de frunze) marimea 57.
      la monica design(firma cu un magazin in bucuresti in zona garii de nord) am sunat de mai multe ori si nu au. am sunat la firma de la care se aprovizioneaza monica design, denumita condor style. acolo raspunde un tip care iti spune ca si-a notat ce doresti si o sa te sune el, lucru ce nu se mai intampla.
      pt. cascheta pot oferi la schimb (daca posesorul doreste) cascheta de OP de ofiter inferior marimea 57(folosita, dar in stare buna) sau cascheta de OP de ofiter superior marimea 59(folosita, dar in stare buna).
      daca stiti vreo firma unde as putea gasi suportul de grad pt. maneca, va rog sa ma sprijiniti. va multumesc!
    • Andrei
      de Andrei
      Am zis sa fac si eu curatenie in dulap... Cum la randul meu, am primit de la colegi, diverse elemente de uniforma, la fel vreau si eu sa le ofer, celor care au nevoie de ele. Prin urmare, la prima strigare, primul venit, primul servit. Nu se percep taxe. Decat cele de expeditie. Singura pretentie e sa le trimit prin curierat... Ca nu am timp sa merg la posta. Si sincer habar nu am de ce oficiu postal apartin. Toate elementele de uniforma sunt pentru agenti de politie. Cine doreste, trebuie neaparat sa fie politist, cu acces in aria privata. Daca la randul vostru doriti sa faceti un bine, sa stiti ca accept embleme de politie  Pentru colectie. :>
      Am uitat sa precizez ca elementele de uniforma sunt din categoria "URS". Eu am 1,94 si 135kg. Ca sa va faceti o idee.
      Dupa cum urmeaza:
      1. Uniforma ceremonie noua, nepurtata, compusa din sacou marimea 64 I (sacoul vine turnat pe mine, dar e scurt) si pantalon marimea 56 I (imi sunt stramti pe coapse)
      2. Celebra geaca de iarna, cu blana pe interior, purtata, dar in stare buna, marimea nu o pot stabili, insa imi vine perfect mie
      3. Bluzon exterior complet modular, purtat, dar in stare buna, marimea 60 IV (la fel, imi vine perfect mie, deci talia 4, posibil sa fie greseala)
      4. Bluzon interior complet modular, purtat, dar in stare buna, marimea 56 I (mi-a ramas scurt la maneci... am trecut prin multe cu el, dar e timpul sa ne despartim)
      Mai am si cateva camasi cu maneca scurta, dar sunt luate de la "ai nostri"... Sunt din material foarte prost, dar in stare ok. Daca doreste cineva, ma uit ce marime sunt. Eu unu' mai bine le-as da foc, decat sa se chinuie altul cu ele. In soare te cam incingi, iar materialul se sifoneaza extraordinar de repede.
      V-am atasat si ceva poze cu ce am descris mai sus!

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.