1.321 postări în acest subiect de discuţie

Deci unul spune ca n-a vazut un chestor in carne si oase, iar celalalt ii prezinta o poza? :ner:

"Uite aici poza, ca sa-ti faci o idee, in caz ca te intalnesti cu unul si nu-l recunosti."

Scuze pt off topic

Modificat de Ben
2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

@danpin

In principiu criteriile sunt la fel ca in celelalte institutii ale statului:performanta, rezultate in activitatea profesionala si nu in ultimul rand doua chestii rotunde si mari pe care le tarasti pe jos...

@Ben

Un chestor de penitenciare e cam greu de vazut in carne si oase....

Nu de alta dar din cate stiu eu chestorul Bala este simgurul in activitate si in prezent este la Timisoara.

Actualul director al ANP este un comisar sef.

0

Link către postare

Off topic: Daca spun ca n-am vazut in viata mea un Martian,ce faci...............? :doh:

1

Link către postare

Pai poti vedea initiatorul topicului despre zidarul care fura pa control mental...

0

Link către postare

reddog,

Tu chiar îți bați joc, pentru că în majoritatea topicurilor în care postezi o faci off topic, fără nicio legătură cu subiectul dezbătut și reflectat în titlu.

Și ești uimit de ce primești reputație negativă!?!? Cum ți-am mai spus: Grow up!

0

Link către postare

Scuze dar cred ca exagerezi.

"Vinovat" pentru minusurile mele, in mare parte, este domnul presedinte Traian Basescu.

Multumesc pentru sfat!

-16

Link către postare

aloo dar dc ne certam??pentru ca nu ne primim drepturilee?

ei se bucura ....deci hai sa discutam macar doar despre zvonuri daca certitudini nu sunt ori om avea incitatori pe forum???

-2

Link către postare

nu mai sunt zvonuri pentru ca nu exista

1

Link către postare

la noi s-a auzit ca se vor da 50% in noiembrie{calarasi}

0

Link către postare

la bz cica s-ar da o parte din bani la salariu in octombrie... asa am auzit si eu...

0

Link către postare

Da asa se aude si pe la noi.

Ramane de vazut daca este ceva adevarat.

Modificat de bibicu
0

Link către postare

Ati vazut [LA ANTENA 3] ce facea tovarasul Igas omul guvernatorului BAsecu ?Toca LUNAR 1700 [mimim] de litrii de benzina [20.000km] Adica cat vreo 12 sectii de politie la un loc .Si asta cu 5 masini odata plus masina a sefului IJP ARAD cu alta benzina la dispozitie [alti 400 litrii].GHICITI UNDE PLECA CEL MAI DES ?LA PECICA JUD ARAD unde avea casa de vacanta si o salupa Drusila [pusa la dispozitie gratis de IJJ Tulcea pentru distractie cu tot cu combustibil ].Luat la intrebari Igas a dat din colt in cot ca nu stie ca nu isi aminteste ce a semnat ca lumea e rea ,etc. OSPATARUL asta a facut ''reforma'' in politie cu celebra cotizatie'' oala '' [CINE NU DA ZBOARA].Si ne mai miram de ce am ajuns in halul asta.DNA e tinut in lesa si face nani-nani ca de obicei.

Modificat de pitbul
1

Link către postare

Si seful IJJ Tulcea stie ceva? - :ner:

Modificat de ccclyon
0

Link către postare

Cum sa-l deranjeze cineva cu vre-o ancheta ..? E rusinos sa superi omul. :doh: si sa-i stea icra in gat ..

0

Link către postare

Superb. Sper că nu ați uitat când Igaș a ieșit pe la toate televiziunile să spună că polițiștii fură benzina din autospeciale, deși lipsurile constatate erau pe la pompieri și jandarmi.

3

Link către postare

Igaş s-a plimbat în mandatul său cât să ajungă la Cape Town şi înapoi

În ediţia de sâmbătă a emisiunii Exces de putere" de la Antena 3, Oana Stancu a dezvăluit cantitatea de combustibil consumată de Traian Igaş, în perioada mandatului său la şefia Ministerului de Interne.

La solicitarea Antenei 3, Ministerul Administraţiei şi Internelor (MAI) informează, cu privire la cota de combustibil alocată deplasărilor ministrului Igaş în perioada septembrie 2010 - februarie 2012, că au fost consumaţi între 793 - 2.076 litri/lună, consumul mediu lunar fiind de 1.650 litri.

Un calcul simplu arată că ministrul Igaş a consumat combustibil în mandatul său cât să circule 20.000 de kilometri.

Contactat telefonic în cadrul emisiunii "Exces de putere", Traian Igaş a infirmat cifrele emise de M.A.I., subliniind că nu este de competenţa unui ministru de a se ocupa de logistică şi consumuld e combustibil.

Întrebat despre deplasările sale săptămânale în Pecica, judeţul Arad, fostul ministru Igaş a declarat că a folosit avionul însă nu a precizat cu ce se deplasa de la aeroportul din Timişoara până în Arad, şi înapoi.

Deputatul PNL Mihăiţă Calimente a spus la Antena 3 că două maşini plecau din Bucureşti spre Timişoara pentru a-l prelua de la aeroport pe Traian Igaş spre a-l transporta apoi în Arad, la Pecica.

http://www.antena3.r...poi-185941.html

Tot acolo este si inregistrarea video, careia nu i-am putut "da" imbed.

Modificat de Ben
0

Link către postare

Omul si-a facut treaba, oare pentru cine?, exemplar, restul e bla bla.

-3

Link către postare

Ati vazut [LA ANTENA 3] ce facea tovarasul Igas omul guvernatorului BAsecu ?Toca LUNAR 1700 [mimim] de litrii de benzina [20.000km] Adica cat vreo 12 sectii de politie la un loc .Si asta cu 5 masini odata plus masina a sefului IJP ARAD cu alta benzina la dispozitie [alti 400 litrii].GHICITI UNDE PLECA CEL MAI DES ?LA PECICA JUD ARAD unde avea casa de vacanta si o salupa Drusila [pusa la dispozitie gratis de IJJ Tulcea pentru distractie cu tot cu combustibil ].Luat la intrebari Igas a dat din colt in cot ca nu stie ca nu isi aminteste ce a semnat ca lumea e rea ,etc. OSPATARUL asta a facut ''reforma'' in politie cu celebra cotizatie'' oala '' [CINE NU DA ZBOARA].Si ne mai miram de ce am ajuns in halul asta.DNA e tinut in lesa si face nani-nani ca de obicei.

Plus de asta, mai spuneau pe la tv, ca toti cei care au fost ministri de interne, de la o vreme incoace, beneficiaza , dupa terminarea mandatului ( oricat ar fi durat acel mandat ), de masina de serviciu si de cota de combustibil pe durata de un an! Nu vad de ce ar merita asa ceva unul ca igas, care este prin excelenta un "braNconier"!

2

Link către postare

O mica completare.E vorba de 20 000 de km lunar adica 240 000 km pe an.Cred ca dormea doar o ora pe zi sau e vorba de de hotie.

Modificat de pitbul
0

Link către postare

Bisnitar a fost, bisnitar ramane. O vinde si el mai departe

1

Link către postare

''Branconier'' si bisnitar.Ii alege bine guvernatorul chior..

0

Link către postare

off:se aude ceva de 400 lei restanta la norma de hrana...sa vedem daca sunt numai zvonuri...

-1

Link către postare

Sper ca noi, cei din promotia 2010 sa incepem sa primim anul asta toti banii pentru echipament :) norma intreaga :emo-yessir:

0

Link către postare

Doar 400 ron? Iar incepe bataia de joc.

1

Link către postare

Se va da sigur 50% din cei 37% ramasi din cei 25% primiti din cei 4% alocati in proportie de 0,1% pentru fiecare :ner:

Modificat de pitbul
1

Link către postare
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Conţinut similar

• Imperium
      de Imperium
      Bună seara tuturor! Am nevoie de puțin ajutor din partea voastră, poate mă puteți ajuta cu o informație. Caut de aprox. 2 luni o firmă care să confecționeze geci din piele, pentru structurile de ordine publică și nu am găsit mai nimic, doar la Arad și e cam departe.Eu sunt din Buhuși, Bacău și dacă unul dintre voi cunoașteți o firmă din apropriere cu care aș putea colabora, vă rog să-mi lasați și mie niște date de contact.Caut modelul gecii de culoare neagră, cu o bandă îngustă de aprox. 2 cm, pe mijlocul gecii, iar partea de sus gri.

Vă mulțumesc, o seară buna!
    • marianaandrei72
      de marianaandrei72
      Vand panoul reflectorizant ( SH ) " POLITIA " , dimensiuni 26 cm cu 10 cm. Contact la telefon 0736625996.

• Catalin
      de Catalin
      Dragi colegi, se pare că a devenit un sport național impostura în țara asta. Toată lumea aruncă cu noroi în polițiști și Poliția Română, toată lumea vorbește despre imaginea noastră negativă în societate, dar toți vor să fie confundați cu polițiștii.
      După ce jandarii au copiat ținutele polițiștilor, comunitarii la fel, acum chiar și Garda Financiară și-a modificat anul trecut ținuta și însemnele astfel încât să fie confundați cu polițiștii.

Anul trecut, pe 01.06.2011, domnul prim-ministru Boc care îndeplinea și funcția de Ministrul muncii, familiei și protecției sociale, împreună cu Ministrul finanțelor publice, Gheorghe Ialomițianu, adoptau o hotărâre pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.324/2009 privind organizarea și funcționarea Gărzii Financiare.
      Până aici nimic ieșit din comun, dar prin această hotărâre s-a stabilit și noua uniformă a Gărzii Financiare.
      Priviți aici cum arată:

După cum puteți vedea și ăștia și-au tras niște însemne și uniforme foarte asemănătoare cu ale polițiștilor.
      Și ăștia vor să fie confundați cu polițiștii de către omul de rând. Asta în condițiile în care toți ne spun că avem o imagine nasoală, dar nu ezită să se bucure de autoritatea polițiștilor prin imitare și impostură.

Documentul complet din monitorul oficial îl puteți vedea aici:
      http://www.scribd.com/doc/98684652/hotărare-pentru-modificarea-și-completarea-Hotărarii-Guvernului-nr-1-3242009-privind-organizarea-și-funcționarea-Gărzii-Financiare
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.