1,321 posts in this topic

pt BAZ69 - nu exista in acest moment restante de nici un fel ale MAI catre angajati. Daca vorbim de norma de echipare pe anul in curs, aceasta trebuie achitata pana pe data de 31.12.2012

Pt NIMENI , ordinul 50 afost actualizat in conformitate cu O MApN. Restantele le-am primit la inceputul anului , de atunci se acorda in mod normal.

0

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Nu mai există restanțe de achitat pentru norma de hrană către polițiști.

Restanțele privind norma de hrană s-au primit în ianuarie, aprox. 350 de lei, iar de atunci primim norma de hrană actualizată.

În plus, în acest topic se discută despre "banii de echipament", despre norma de hrană există topicuri separate:

0

adrian asa stiam si eu ...tocmai de aceea am postat dar tu nu vezi ca unii arunca, cu sperante ??

0

va cam agitati degeaba mai baietii..si unele fete...s-au cerut statele pentru echipare si acum asteptam.luna asta nu luam nimic si probabil nici luna viitoare pentru ca atunci va fi rectificarea..la sfarsitul lunii.de luat , cel mai probabil , in noiembrie si decembrie..de porc.asa ca ...chilllll out!!!!..salutari

0

...adica luna asta si luna ce vine primim doua transe consistente a cate 0%,urmand ca pina la sfarsitul anului sa primim si restul.Daca o mai fi Dusa la...butoane....

0

Deja vu! Asadar, 20% cam prin martie-aprilie 2013. Nu aruncati cu pietre, eu nu am auzit de nicaieri asta, e o informatie rezultata din statistica a ce s-a intamplat pana acum....zic eu, mai sigura decat alte zvonuri de la asistentele secretarelor din minister...

0

Nu credeți că ar fi mai corect dacă am posta aici numai atunci când avem o informație sau vreun zvon. Dacă ne apucam ca fiecare să postăm aici statistici, studii ori bănuielile fiecăruia, cât de mult ne trebuie acei bani, ce bine ne-ar prinde, ce datorii avem fiecare sau mai știu eu ce, acest topic se va umple de posturi irelevante dpdv al conținutului, iar cele ce conțin informații ce interesează se vor pierde și vor fi greu de găsit de către cei interesați.

În concluzie, vă rog să renunțați a mai posta, doar așa de dragul postării ori să întrebați dacă a mai auzit cineva ceva ... și postați numai atunci când aveți vreo informație sau vreun zvon, astfel încât în acest topic să stângem ce a auzit fiecare din diferite colțuri ale țării, care puse cap la cap fiecare să-și facă o impresie cât mai apropiată de realitate.

0

Azi am discutat cu cineva din Direcția Control Intern-IGPR, care a confirmat neoficial că se vor da luna aceasta 50% din banii de haine.

Edited by Dan
0

la iasi cu ocazia acordarii salariului nu s-a acordat nici o suma de bani din norma de echipament pe 2012

0

"si nici nu se acorda nimic luna asta" vorbele spuse de o doamna de la financiar de ITPF TM

0

Nici la ipj Alba... :angry:

0

nici la ipj buzau

... poate luna viitoare, poate in noiembrie...poate decembrie...poate la anu...

0

Astia o sa ne plimbe iar cu 20 din 50 din 70. Iar la final nu o sa intelegem nimic din ei.

Bataie de joc.

0

La Cluj chiar nimic nu s-a auzit de banii de haine!

0

La MM doar salariul... Nici vorba de bani de echipament... Iar ne-om scarpina in cap vreo cateva luni cu gandul la banii de echipament :wacko:

0

fratilor m-au chemat la financiar si mi-au dat toti banii pe haine aproape trei salarii....un vis trecut de acu vreo 10 ani in urma ...un vis ce curand nu va deveni realitate. De aia multi dintre noi am ales meseria asta. Tinuta, salr, drepturi medicale etc...s-au spulberat toate acu vreo 10 ani...Nu a mai ramas nici o sadisfactie a muncii noastre... Doar munca si...bice pe spate

Si ca sa nu par off topic si la SV se zvoneste tinuta in 4 transe, dar cred ca a picat varianta, daca luna asta nu se dau si deja trebuia sa se stie si sa fie o certitudine (ca au mai ramas doar 4 luni din an). Ca speranta ramane cea cu doua transe de 50% dar ma tem ca la ei 50% inseamna din nou 20+ 10+5+ ei mai stiu cat sa nu mai intelegem nimic.

1

Poate nu ii dau odata cu salariul, ci cu o saptamana, doua ..., mai tarziu! :hmmmt:

1

nu se da nimic luna aceasta!dupa rectificarea bugetara din octombrie s-ar putea da ceva bani!dar nu se stie nimic sigur!in schimb sunt bani ptr restanrele sportivilor de la dinamo si ptr alegeri!ptr noi.....nu sunt!ca de obicei!

0

Sau se vor da inainte de alegeri pentru a avea bani cu care sa se alimenteze auto personale, pentru deplasarea la si de la sectiile de votare. Si pentru un sandvici, doua poate, cat sa nu se crape de foame. Ups, ce ganduri pozitive...

0

In fine bataia de joc continua.............

0

...si nu se mai sfarseste odata........

1

nu vreau sa se inteleaga gresit, dar din cate stiu plata normei de echipare are ca termen sfarsitul anului, asa ca dupa parerea mea nu putem vorbi inca despre o bataie de joc; sa nu credeti ca eu nu vreau sa beneficiez de banii astia cat mai curand.

0

Da frăţioare, ai dreptate. Dar cum ne bazam pe al 13-lea pentru plata impozitelor, pe prima de vacanţă să mergem într-un concediu de vară în ţară, că altundeva nu ajungea, aşa ne bazam şi pe banii de haine la sfârşitul verii. Fiecare dintre noi avea planuri cu ei. Înţelegi de unde vine supărarea?

0

Bani de haine .... ioc. Dar de al 13-lea de pe 2010 chiar nu se mai aude nimic? Alooooooo sindicatelor ce se aude? Sunt scarbit.........

1

Mai crezi in sindicate, Bolund? Alea sunt doar cu numele!

3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• Imperium
      By Imperium
      Bună seara tuturor! Am nevoie de puțin ajutor din partea voastră, poate mă puteți ajuta cu o informație. Caut de aprox. 2 luni o firmă care să confecționeze geci din piele, pentru structurile de ordine publică și nu am găsit mai nimic, doar la Arad și e cam departe.Eu sunt din Buhuși, Bacău și dacă unul dintre voi cunoașteți o firmă din apropriere cu care aș putea colabora, vă rog să-mi lasați și mie niște date de contact.Caut modelul gecii de culoare neagră, cu o bandă îngustă de aprox. 2 cm, pe mijlocul gecii, iar partea de sus gri.

Vă mulțumesc, o seară buna!
    • marianaandrei72
      By marianaandrei72
      Vand panoul reflectorizant ( SH ) " POLITIA " , dimensiuni 26 cm cu 10 cm. Contact la telefon 0736625996.

• Catalin
      By Catalin
      Dragi colegi, se pare că a devenit un sport național impostura în țara asta. Toată lumea aruncă cu noroi în polițiști și Poliția Română, toată lumea vorbește despre imaginea noastră negativă în societate, dar toți vor să fie confundați cu polițiștii.
      După ce jandarii au copiat ținutele polițiștilor, comunitarii la fel, acum chiar și Garda Financiară și-a modificat anul trecut ținuta și însemnele astfel încât să fie confundați cu polițiștii.

Anul trecut, pe 01.06.2011, domnul prim-ministru Boc care îndeplinea și funcția de Ministrul muncii, familiei și protecției sociale, împreună cu Ministrul finanțelor publice, Gheorghe Ialomițianu, adoptau o hotărâre pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.324/2009 privind organizarea și funcționarea Gărzii Financiare.
      Până aici nimic ieșit din comun, dar prin această hotărâre s-a stabilit și noua uniformă a Gărzii Financiare.
      Priviți aici cum arată:

După cum puteți vedea și ăștia și-au tras niște însemne și uniforme foarte asemănătoare cu ale polițiștilor.
      Și ăștia vor să fie confundați cu polițiștii de către omul de rând. Asta în condițiile în care toți ne spun că avem o imagine nasoală, dar nu ezită să se bucure de autoritatea polițiștilor prin imitare și impostură.

Documentul complet din monitorul oficial îl puteți vedea aici:
      http://www.scribd.com/doc/98684652/hotărare-pentru-modificarea-și-completarea-Hotărarii-Guvernului-nr-1-3242009-privind-organizarea-și-funcționarea-Gărzii-Financiare
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.