Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

Dorin17

Am auzit si eu , la radio-sant, bineinteles, ca s-ar da jumatate in septembrie si jumatate in octombrie! Ramane de vazut!

• Apreciez 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Neptun1976

Asa am auzit si eu de la Financiar si de la SNPPC. Pana la sfarsitul lunii Oct. primim toata suma pentru echipament pe 2012.

Link către postare
Catalin

Astăzi am auzit pe la muncă niște zvonuri conform cărora s-ar intenționa să primim eșalonat acești bani. Este vorba doar de niște zvonuri ce circulă printre colegi, nu de vreo sursă cu greutate.

Link către postare
dark

daca vor ca politisti sa isi recapete incredere in noua clasa politica si bineinteles sa fie alesi ar fi indicat sa ii dea, daca nu sa ne orientam catre alta clasa politica

Link către postare
hougy

Ca de exemplu.....................................?

• Apreciez 1

Link către postare
bolund

asul de trefla! :))))))

• Apreciez 1

Link către postare
eduardpsih

Dark, toti taranii si-ar dori in grajd una sau doua vaci Holstein care sa le dea 25-35 litri de lapte pe zi fiecare. Dar s-au obisnuit cu vacuta lor batrana de la care mulg 5, maxim 8 litri lapte pe zi, le-a dat si 2-3 vitei care au fost vanduti si pe care nu ar schimba-o nici in ruptul capului.

Link către postare
m1h4i

aveti idee cat este cuantumul exact pentru echipament alocat pentru anul 2012 (ma refer la agent OP) ?

Link către postare
Dan

Mihai nu există un cuantum exact pentru fiecare lucrător pentru că fiecăruia dintre noi îi revin anual anumite obiecte de echipament. Adică o scurtă groasă de tercot cu blană, nu știu exact denumirea, este alocată odată la 3 ani din câte știu. (aceasta fiind cea mai scumpă, vreo 400-500 de lei). Dacă, ipotetic vorbind, eu aș fi încadrat în anul 2010 iar tu în anul 2009, mie nu mi-ar reveni acea scurtă. Din această cauză nu poate fi vorba de un cunatum exact. Sper să nu fi greșit. Dacă mergi și verifici la echipament te lămurești pe loc câți bani mai ai de primit.

În principiu pentru agenții de poliție (bărbați) care poartă uniformă de serviciu suma este de:

1. uniforma de reprezentare - 1.014 lei

2. uniforma de serviciu - 1.413 lei

Total 2.427 lei din care scazi 25% și aduni 7+8 % ce au fost indexați anul acesta

Aceste sume sunt conform raportului privind stabilirea valorii financiare a drepturilor de echipament la care au drptul funcționarii publici cu statut special în anul 2010. Din această cauză ți-am indicat să scazi acea sumă de 25%, iar mai apoi să aduni 15%. Salutări.

Modificat de Dan

Link către postare
Dorin17

Ce se mai aude de banii de echipament pe 2012?

• Apreciez 1

Link către postare
Wallah

Chiar?

Link către postare
gikbaston

nimic chiar :wacko:

Link către postare
nila

Cred că vom primii banii pe 2012 abia anul viitor

• Apreciez 1
  • Displace 4

Link către postare
daniss

Tu de unde stii ca vom primii banii anul viitor?

Nu mai posta daca nu stii

Link către postare
eti

Cred că vom primii banii pe 2012 abia anul viitor

Eu fac pariu cu tine ca-i luam anul asta...ce zice, te tine?

Link către postare
stefanBr

luna asta intre 12 -20 ...sper sa fie adevarat!!!!!!!!!

Link către postare
eduardpsih

Stii cum se spune stefan, "Fie-ti gura pocita!" Si mana la fel mai adaug eu.

Link către postare
parascanalin

Stefane..daca ai dreptate ..Dau de baut!!!

Link către postare
domnisoara

Doamne bine ar fi sa primim banii

Link către postare
eusjohn

de unde ai date asa de precise Stefane, dak nu s indiscret..

Link către postare
stefanBr

nimic nu e precis nici macar un ceas elvetian, sper si eu ca voi sa fie adevarat

Link către postare
nila

Ministrul de interne a declarat la Tv ca abia dupa rectificarea bugetara din octombrie se va putea vorbi de banii de echipament pe 2012

Asa ca slabe sanse sa primim luna asta...

• Apreciez 1

Link către postare
stefanBr

daca u imi arati o declaratie te as crede , sper sa ii primim luna asta , la banii de haine pe 2011 aceeasi rectificare se astepta

Link către postare
lionwin

Azi a ajuns pe la urechile mele, vorba ca "Jandarii" au primit statele de plata pentru banii de echipament 2012. Se concretizeaza faptul ca o sa primim si noi luna asta ! :beer:

Link către postare
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Conţinut similar

• Imperium
      de Imperium
      Bună seara tuturor! Am nevoie de puțin ajutor din partea voastră, poate mă puteți ajuta cu o informație. Caut de aprox. 2 luni o firmă care să confecționeze geci din piele, pentru structurile de ordine publică și nu am găsit mai nimic, doar la Arad și e cam departe.Eu sunt din Buhuși, Bacău și dacă unul dintre voi cunoașteți o firmă din apropriere cu care aș putea colabora, vă rog să-mi lasați și mie niște date de contact.Caut modelul gecii de culoare neagră, cu o bandă îngustă de aprox. 2 cm, pe mijlocul gecii, iar partea de sus gri.

Vă mulțumesc, o seară buna!
    • marianaandrei72
      de marianaandrei72
      Vand panoul reflectorizant ( SH ) " POLITIA " , dimensiuni 26 cm cu 10 cm. Contact la telefon 0736625996.

• Catalin
      de Catalin
      Dragi colegi, se pare că a devenit un sport național impostura în țara asta. Toată lumea aruncă cu noroi în polițiști și Poliția Română, toată lumea vorbește despre imaginea noastră negativă în societate, dar toți vor să fie confundați cu polițiștii.
      După ce jandarii au copiat ținutele polițiștilor, comunitarii la fel, acum chiar și Garda Financiară și-a modificat anul trecut ținuta și însemnele astfel încât să fie confundați cu polițiștii.

Anul trecut, pe 01.06.2011, domnul prim-ministru Boc care îndeplinea și funcția de Ministrul muncii, familiei și protecției sociale, împreună cu Ministrul finanțelor publice, Gheorghe Ialomițianu, adoptau o hotărâre pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.324/2009 privind organizarea și funcționarea Gărzii Financiare.
      Până aici nimic ieșit din comun, dar prin această hotărâre s-a stabilit și noua uniformă a Gărzii Financiare.
      Priviți aici cum arată:

După cum puteți vedea și ăștia și-au tras niște însemne și uniforme foarte asemănătoare cu ale polițiștilor.
      Și ăștia vor să fie confundați cu polițiștii de către omul de rând. Asta în condițiile în care toți ne spun că avem o imagine nasoală, dar nu ezită să se bucure de autoritatea polițiștilor prin imitare și impostură.

Documentul complet din monitorul oficial îl puteți vedea aici:
      http://www.scribd.com/doc/98684652/hotărare-pentru-modificarea-și-completarea-Hotărarii-Guvernului-nr-1-3242009-privind-organizarea-și-funcționarea-Gărzii-Financiare
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.