1,321 posts in this topic

Astazi am purtat cateva discutii cu presedintele unui important sindicat si mi-a relatat ca pana la finele acestui an vom primi 50% din suma.

-3

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Si altceva ce ti-a mai zis? Nu ti-a spus ca maine dimineata rasare soarele, ca apa e uda, ca iarna e mai frig ca vara, noutati de genul asta. :))

3

Unii dintre colegii nostrii vor avea o surpriza neplacuta-neplacuta:daca au comandat pe fisa de echipare pe 2012 oaresce echipament atunci ,chiar daca nu au luat nimic de la magazie in 2012 vor primi diferenta dintre suma totala cuvenita si valoarea echipamentului pe care l-au comandat si nu l-au luat.Nemernicii!!!!!

post-1650-0-24324500-1350074280_thumb.jp

Edited by axle15
3

Mda..."destepti" is astia de la financiar s-ai f...,de parca de la mama lor dau!

Oricum eu nu mi-am comandat niciodata,tot timpul am luat ce am gasit efectiv in magazie si mi se potrivea!

Edited by cipri83
1

oare vom fi amanati ca si in alte dati tinand cont de prioritatea nr.1 care se cheama OLTCHIM? in tot pesimismul exista totusi o speranta...as fi vrut sa postez o noutate ceva in legatura cu echiparea insa...

0

Noi nu pute fi amanati...nu avem nici o treaba cu Oltchimu...noi suntem indispensabili!Imi pare rau pt situatia celor de la Oltchim,sper sa se rezolve.

0

Octavian, mi-a spus ca o sa fie unu ironic...

Edited by melin
-8

daaaaa...e clar.... bani de haine ioc, bani de salarii ioc, bani de mariri (reveniri la vechile lefuri) ioc, a iesit primul ministru la rampa si a afirmat ca NU SUNT bani nici pentru salarii de la jumatatea lui noiembrie inainte saa ca veniti la vot sa......si sa dea domnul sa nu am eu dreptate o sa avem sarbatori de iarna mai rele ca pana acu. O sa treaca alegerile si o sa dea vina ca...bla bla bla...iar noi o sa le punem copiilor in papucei, sub brad si pe masa...promisiuni si discutii...a fost previzibil cu toate ca multi dintre noi nu au vrut sa creada si multi au aruncat cu noroi in postarile noastre a celor mai pesimisto-realisti. Cat despre scumpirile in lant nimic. In ianuarie pe 25 mai vorbim pana atunci vom trai din mila lor, dupa care vom incepe sa urlam. O sa fie tarziu, o sa ne doara lipsa banilor pentru cheltuieli, impozitele si asigurarile de inceput de an....Sa dea Domnul sa nu am eu dreptate, dar....

4

Cam asa cum ai descris lucrurile cam asa stau. Am vazut si eu la televizor pe nea'Ponta pe toate canalele spunand ca nu mai sunt nici bani de salarii pe ultimele doua luni. Cum era de asteptat au aruncat pisica moarta pe guvernarea anterioara. Oare cat timp se plateau salariile cu banii de la referendum? Aceasi Marie cu alta palarie.

Edited by minutzu
4

Stati linistiti, ca va scoate el ceva din jobenul ministerial, ca doar vin alegerile! Deci este carnaval! Numai noi vom ramane intrebandu-ne retoric: "De ce trag clopotele, Mitica?" Iar purtatorul sau de cuvant ne va raspunde intr-o doara: "De sfoara...!"

Edited by Dorin17
2

mie, personal mi-a spus seful de la financiar ca se vor da 50%in noiembrie si ca se fac eforturi sa se dea integral.....ce naiba fratilor doar vin alegerile

6

Un prieten de incredere de la Bucuresti mi-a transmis ca 50% se vor acorda pana la salariu de pe luna noiembrie!

1

sa fie intr-un ceas bun! :good:

0

sa fie intr-un ceas bun! :good:

DOAME AJUTA~NE!!!!!!!

0

tare mi-e ca banutii sunt deja pe la ipj-uri dar se asteapta startul

de mult insista astia ca mai trebuie pus ceva deoparte pentru haine

totodata cred ca treaba cu rectificarea bugetara e doar un paravan pentru a prelungi termenul. eu nu am vazut in proiectul de rectificare sa se faca vorba de restantele politistilor

0

Niciuno1 contabilii sefi primesc banii pe articole adica daca ii primesc pentru haine nu-i pot foosi pentru ordinele de serviciu.

Daca ii aveau in trezorerie erau obligati sa ii dea, nu cred ca se risca vreunul dintre ei mai ales cand e valvataia mare.

Iar banii vin de la Bucuresti.

0

elvis nu vreau sa te contrazic doar ca exact despre ordinele de serviciu este vorba. cand cineva incearca sa te abureasca sa nu-ti mai iei ordin de serviciu pentru deplasare la cursuri ca sa se adune bani pt haine. asa le-am zis si eu ca banii vin de la bucuresti si nu stau hainele politistilor in 150 lei care mi i-ar da mie la care acel cineva imi raspunde sec ca nu e chiar asha.

0

Nicuno1 tu ia ordin de serviciu si inainteaza-l la financiar sa vedem daca acel cineva nu ti-l deconteaza.

0

Rectificarea s-a facut, dar banii nu se vad.

0

Off topic:

Rectificarea s-a facut, dar banii nu se vad.

Dar domnul Ponta stie de rectificare ? :))

...ca vaz ca 'mneata stii ,mon cher :emo-yessir:

Ia d-aci ,Bibicule: <<< ......."În două săptămâni finalizăm rectificarea bugetară", a declarat ministrul Liviu Pop la Iaşi.

El a precizat că rectificarea bugetară ar urma să fie aprobată de Guvern în şedinţa din 24 octombrie sau cel târziu în 31 octombrie. Întrebat care sunt domeniile prioritare la această rectificare bugetară, ministrul a spus că "există nevoi" la Ministerul Muncii, Ministerul Transporturilor şi la Educaţie şi Sănătate....>>> sursa http://www.rtv.net/rectificare-bugetara-guvernul-ponta-taie-din-banii-senatului_49889.html#ixzz2A12cZIf7

Curat - murdar cu rectificarea asta!

Nenea Iancu

On topic:Sambata ,un coleg/o colega de la Directia Omerta mi-a spus ,printre altele ,ca la 5 zile de la publicarea in M.Of. a ordonantei de rectificare.bugetara se vor da banii,respectiv 50% din cat are fiecare de luat ( <suma totala - suma echipamentului comandat luat/neluat> X 0.5 ) asa ca este clar-clar ca pana-n 14.11 luam gologaniisi asta daca dl.Georgesco :emo-box: nu-i d-alta parere...sa speram macar ca euro sade mumos in cosuletu' sau (visez frumos ,nu?) ca si asa ... de la 01.01.2013 .... :doh: .Deci rabdare si bomboane (nu fumez)

0

Si pe la noi se zice ca intre 01.11.2012 si 10.11.2012 se vor da 50% din banuti, iar restul in decembrie, dupa alegeri! Oricum, nu cred ca sindicatele au vreun merit in toata chestiunea, daca aceasta se dovedeste sa fie adevarata! Precis vor aparea si ei la interval cu vestea, ca sa vedem noi cat de tare lucreaza ei pentru noi!

Edited by Dorin17
0

Multumesc pentru informatii.

0

Sindicatele nu doar vor aparea la interval ci vor incerca sa convinga cotizantii ca aceasta plata partiala este doar meritul luptei lor permanenta, asidua, concentrata si mai putin vizibila. Si bineinteles, membrii vor trebui sa aiba incredere in ei, caci vor face si depune toate eforturile ca sa se primeasca si diferenta in urmatoarea perioada. O sa vedem ce reactie vor avea dupa alocare si mai discutam atunci.

0

Macar sa ii dea pana pe 21.12.2012(sfarsitu lumi) Nu de alta ,da sa vezi atunci reclamatii depuse pe biroul Sfantului Gheorghe ca de ma gandesc ca pana si Sus exista birocratie si nu putem intra direct in audienta la Sfeu......................................

0

Lasa Hougy, ca tu ai pile si acolo! :))

0

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• Imperium
      Unde găsim geci de piele pentru uniformă?
      By Imperium
      Bună seara tuturor! Am nevoie de puțin ajutor din partea voastră, poate mă puteți ajuta cu o informație. Caut de aprox. 2 luni o firmă care să confecționeze geci din piele, pentru structurile de ordine publică și nu am găsit mai nimic, doar la Arad și e cam departe.Eu sunt din Buhuși, Bacău și dacă unul dintre voi cunoașteți o firmă din apropriere cu care aș putea colabora, vă rog să-mi lasați și mie niște date de contact.Caut modelul gecii de culoare neagră, cu o bandă îngustă de aprox. 2 cm, pe mijlocul gecii, iar partea de sus gri.

Vă mulțumesc, o seară buna!
    • marianaandrei72
      Panou reflectorizant
      By marianaandrei72
      Vand panoul reflectorizant ( SH ) " POLITIA " , dimensiuni 26 cm cu 10 cm. Contact la telefon 0736625996.

• Catalin
      Si cei din Garda Financiara au uniforme asemanatoare cu ale politistilor
      By Catalin
      Dragi colegi, se pare că a devenit un sport național impostura în țara asta. Toată lumea aruncă cu noroi în polițiști și Poliția Română, toată lumea vorbește despre imaginea noastră negativă în societate, dar toți vor să fie confundați cu polițiștii.
      După ce jandarii au copiat ținutele polițiștilor, comunitarii la fel, acum chiar și Garda Financiară și-a modificat anul trecut ținuta și însemnele astfel încât să fie confundați cu polițiștii.

Anul trecut, pe 01.06.2011, domnul prim-ministru Boc care îndeplinea și funcția de Ministrul muncii, familiei și protecției sociale, împreună cu Ministrul finanțelor publice, Gheorghe Ialomițianu, adoptau o hotărâre pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.324/2009 privind organizarea și funcționarea Gărzii Financiare.
      Până aici nimic ieșit din comun, dar prin această hotărâre s-a stabilit și noua uniformă a Gărzii Financiare.
      Priviți aici cum arată:

După cum puteți vedea și ăștia și-au tras niște însemne și uniforme foarte asemănătoare cu ale polițiștilor.
      Și ăștia vor să fie confundați cu polițiștii de către omul de rând. Asta în condițiile în care toți ne spun că avem o imagine nasoală, dar nu ezită să se bucure de autoritatea polițiștilor prin imitare și impostură.

Documentul complet din monitorul oficial îl puteți vedea aici:
      http://www.scribd.com/doc/98684652/hotărare-pentru-modificarea-și-completarea-Hotărarii-Guvernului-nr-1-3242009-privind-organizarea-și-funcționarea-Gărzii-Financiare
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.