1,321 posts in this topic

Posted

În acest topic vom discuta despre banii de echipament pentru anul 2012.

Din ce se știe până acum, conform acordului încheiat între sindicatele polițiștilor si MAI, plata drepturillor de echipament trebuie să se faca în anul de echipare, deci trebuie să-i primim până în luna decembrie 2012. Să sperăm că așa se va întâmpla.

Spor la postat!

0

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Posted

Am auzit ca s-ar da in doua transe in lunile septembrie si octombrie. :good:

1

Posted

Asa sa ne ajute Dumnezeu. Amin .

0

Posted

OOO... anu` asta ne umplem de bani ;))

0

Posted

Stimate administrator, cu tot respectul care-l ai de la mine cu toate ca nu te cunosc personal, pot sa spun ca ai un stil de comunicare la frontiera cu patologicul. Nici nu s-a terminat bine nebunia cu banii pe anul 2011, nici nu s-a reusit cheltuirea lor integrala, oamenii mai sunt in concedii etc etc, ca hop ai lansat subiectul primirii banilor de echipament pentru anul 2012. Sa vedem si reactia parasindicatelor, a organizatiilor profesionale, sigur guvernul nu va dori sa-i mai prinda in bugetul pe 2013, si sunt convins ca pana la alegerile din noiembrie ii vom primi. Auzi, spor la postat (la limita limitei frontierei).

-17

Posted

pai si ce ai cu domnul administrator?

e foarte bine ca a deschis acest subiect ca doar vorbim de drepturile noastre fie ele si banesti si daca vrei sa sti eu i-am terminat pe cei din 2011 si abia ii astept pe cei din 2012 sau ti se pare ca nu ai ce face cu banii ca ai prea multi la cum s-au scumpit toate tot mediocrii suntem

1

Posted

Am auzit ca s-ar da in doua transe in lunile septembrie si octombrie. :good:

Asa se aude! Ca pana la salariul din octombrie sa-i dea pe toti...!

3

Posted

liderul nostru de sindicat ne-a comunicat faptul ca pana la sf anului vom primii si banii pe echipament aferenti anului in curs.... :emo-yessir:

3

Posted

Pai normal ca liderul de sindicat trebuia sa spuna ceva, chiar daca ce a spus este doar o presupozitie, altfel nu isi mai justifica salariul care il primeste din cotizatiile membrilor. Ei sunt datori sa dea informatii precise si clare caci cu presupusul sau "din surse" le dam noi aici.

0

Posted

liderul nostru de sindicat ne-a comunicat faptul ca pana la sf anului vom primii si banii pe echipament aferenti anului in curs.... :emo-yessir:

Care sindicat? Care din ele? Ca sunt satul de niste minciuni sindicaleee....!

2

Posted

Vă rog să păstrați subiectul topicului, iar aici să păstram doar discuțiile despre banii de echipament pentru 2012.

Am mutat posturile care dezbăteau alte probleme și am creat doua topicuri noi:

• - unde polițistii care nu au primit norma de echipament întreaga, pot dezbate această problemă
  • - unde puteți discuta despre al treisprezecelea salariu din anul 2010.

Vă rog să postați în topicurile dedicate fiecărei probleme, iar când considerați că subiectul unui topic nu acoperă problema expusă de voi, nu ezitați să inițiați un topic nou.

Mulțumesc pentru înțelegere.

0

Posted (edited)

Stimate administrator, cu tot respectul care-l ai de la mine cu toate ca nu te cunosc personal, pot sa spun ca ai un stil de comunicare la frontiera cu patologicul. Nici nu s-a terminat bine nebunia cu banii pe anul 2011, nici nu s-a reusit cheltuirea lor integrala, oamenii mai sunt in concedii etc etc, ca hop ai lansat subiectul primirii banilor de echipament pentru anul 2012. Sa vedem si reactia parasindicatelor, a organizatiilor profesionale, sigur guvernul nu va dori sa-i mai prinda in bugetul pe 2013, si sunt convins ca pana la alegerile din noiembrie ii vom primi. Auzi, spor la postat (la limita limitei frontierei).

Vorbesti aiurea. Poti astepta pana la sfarsitul anului viitor. Nu are nicio legatura abordarea ORICARUI subiect despre bani, in ministerul asta, cu patologicul, asa cum spui tu, poate doar din partea alora care n-au facut destul ca sa-i putem incasa la timp.

Altfel, asa stiu si eu, cum ca s-ar da anul asta. Integral ori in 2 transe.

Edited by gabrielmarin
0

Posted

Stimate gabriel, daca spun ca esti la rau nu inseamna neaparat si ca esti cu picioarele sau alte parti ale corpului in apa. Hai sa traim momentele asa cum decurg ele temporal caci atata discutam de normalitate incat ai senzatia ca toti suntem anormali.

-4

Posted

Stimate,ai o problema si nu inteleg care este. De ce nu am vorbi despre drepturile noastre? Tu pana la urma ce vrei? Daca nu ai nevoie de bani si nu i-ai cheltuit inca mergi cu Domnul si lasa-ne in pace.

0

Posted

eduardpsih și marriusf81 vă rog să rămâneți pe subiectul topicului. Dacă mai continuați să vă jigniți se vor lua măsuri împotriva voastră.Vă mulțumesc pentru înțelegere.

0

Posted

Oare daca marinarul a revenit la Cotroceni, se vor mai confirma zvonurile cu privire la banii de echipament pe 2012? Mi-ar place sa cred ca da!

1

Posted

Guvernul a aprobat in sedinta de azi proiectul de rectificare bugetara pe anul 2012. După ce îl publică vom vedea dacă primim ceva.

1

Posted

Eu cred c-o sa-i primim !

1

Posted

Să fim serioşi acum, cum ar putea EL să blocheze aceste sume, ori poate şi nu ştiu eu.

Dacă s-a aprobat banii pt echipament pe anul 2012 acest lucru o să se vadă în fondurlle alocate M.A.I.

Sigur sunt oameni pe aici care o să ne poată spune dacă sunt fonduri şi pt echipament [asta în cazul în care nu eşte undeva specificat că sunt bani atribuiţi anume pt plata restantelor] ei ne pot confirma asta.

0

Posted

Poate cineva să explice asta în termeni pe înţelesul tuturor?

Veniturile bugetului de stat au fost diminuate cu 0,4% din PIB, iar cheltuielile, pe sold, cu 0,2%, în timp ce bugetele asigurărilor sociale au fost majorate cu circa 370 milioane lei, Guvernul urmând să se încadreze în ţinta de 2,2% din PIB a deficitului bugetului general consolidat. Datele au fost incluse în rectificarea bugetului de stat şi a bugetului asigurărilor sociale pe anul 2012, aprobate joi de Guvern. Astfel, veniturile bugetului de stat au fost reduse cu 2,658 miliarde de lei (-0,4% din PIB), iar cheltuielile bugetului de stat, pe sold, au fost diminuate cu 1,253 miliarde de lei (-0,2% din PIB).

m.mediafax.ro/economic/rectificarea-bugetara-venituri-si-cheltuieli-reduse-la-bugetul-de-stat-dar-majorari-la-bugetele-sociale-9974676

0

Posted

Sunt doar niște precizări sterile ce se referă la parametri macroeconomici privind dinamica veniturilor şi structura ajustărilor structurale sectoriale din economie. Nimic concret, pentru ceea ce ne interesează pe noi.

Aceste cifre și precizări sunt de interes pentru cei de la bursă, investitorii mari și organismele financiare internaționale ori agențiile de rating.

0

Posted

Să fim serioşi acum, cum ar putea EL să blocheze aceste sume, ori poate şi nu ştiu eu.

Dacă s-a aprobat banii pt echipament pe anul 2012 acest lucru o să se vadă în fondurlle alocate M.A.I.

Sigur sunt oameni pe aici care o să ne poată spune dacă sunt fonduri şi pt echipament [asta în cazul în care nu eşte undeva specificat că sunt bani atribuiţi anume pt plata restantelor] ei ne pot confirma asta.

Inca are lingaii lui , deci, daca vrea, ar putea face ceva in acest sens! Sper sa nu!

1

Posted

Sa speram ca acesti bani o sa ii primim anul acesta, pentru ca e dreptul nostru, unul dintre putinele care ne-au mai ramas... Eu unul m-am cam saturat doar de scrisori de multumire de cum ne-am facut treaba la o alegere sau alta, sau la orice alte "prilejuri" din astea...

1

Posted

Astazi am auzit la cineva de la DGL ,ca s-ar da banii pana in Septembrie. S-au luat banii de la investitii si vin la noi. Nu dati cu pietre, va spun doar ce am auzit. Sper sa nu fac sperante aiurea.

0

Posted

e foarte bine sa postam aici orice veste pe care o auzim... ca daca nu s`ar mai vorbi de acesti bani am crede ca nu ii mai primim...si eu sper sa ii primim cat mai repede

0

This topic is now closed to further replies.