Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
popo

Completare cerere - eliberare carte de identitate

Întrebare

popo

buna ziua,

Trebuie sa complectez o cerere pentru CI si am dat peste o problema :

-pe bloc este o placa metalica , vopsita , cu strada , numar , bloc , etc  ; 

- apare  o neconcordanta numar , cu numarul din documentul de intabulare/proprietate   ; restul , adica strada , blocul , etc , corespund .

Eu ce numar trebuie sa trec in document ?  cel ce este scris pe bloc sau cel ce este scris in document intabulare ? 

Modificat de CITADELA

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

2 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Marius

Politia Română nu eliberează documente de identitate. Mergi la primărie pentru soluționarea problemei, nu la poliție.

PS: Se scrie și se spune corect completarea, nu așa cum ai scris atât în conținutul postării cât și în titlu.
În concluzie, mare atenţie la completarea formularelor, e greşit: “complectare”.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
CITADELA

Folosind un pic logica: functionarul o sa intocmeasca procedura legala pe baza celor inscrise pe o placuta agatata de bloc ori pe baza unor documente oficiale?!

Exista situatii cand se strecoara erori si in documentele de proprietate/intabulare, insa este de datoria celui in cauza sa faca demersuri pentru a le corecta!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• cristyano2
      de cristyano2
      Buna ziua, Am nevoie de ajutorul celor competenti in legatura cu ceva informatii: In scurt timp mai exact 16 mai implinesc 18 ani si as dori sa schimb buletinul inainte de a implini 18 ani ( acum daca se poate) si am si 2 motive pentru care as vrea sa fac asta: 1,la 18 ani nu mai vreau sa pierd vremea cu schimbarea buletinului timp in care imi pot rezolva treburile cu examenul pentru permisul auto si 2 in scurt timp de la implinirea varstei de 18 ani trebuie sa plec afara ( parintii lucreaza in strainatate) asa ca timpul o sa fie scurt si de aceea am decis sa va intreb pe dvs care sunt formalitatile pentru schimbarea buletinului ( am inteles ca nu se poate schimba pana la 18 ani). Daca totusi nu se poate,as putea sa il declar furat,pierdut neavand importanta amenda care o voi plati. Va Multumesc si astept ceva raspunsuri.
    • adiradu
      de adiradu
      Buna seara, 
      Am si eu o intrebare. Daca sunt legitimate de politie se accepta sa ma legitimez cu o copie dupa CI in loc de original fara sa risc vreo amenda? Mentionez ca muncesc in constructii si mizeria imi intra peste tot in haine. Pana acum CI a inceput sa se innegreasca un pic ( chiar daca o am in portofel constant) si nu vreau sa o degradez mai mult. Ma gandeam ca in locul buletinului si al permisului de conducere sa port o copie laminata.  ( din fire sunt precaut si prefer sa nu imi las actele in vestiarul in care ma schimb)
      Va multumesc anticipat

• kissbacau
      de kissbacau
      Buna ziua. Scuzele mele daca nu am postat cum si unde are trebui.
      O nelamurire am. Am avut o scurta pedeapsa de cateva luni in anglia.m-au deportat pe la mijlocul sentintei. acum sunt eliberat conditionat iar mandatul imi expira definitiv pe 28 Feb. 2016. Cei de acolo mi-au spus ca daca doresc sa ma intorc inapoi in anglia dupa aceasta data sa fac o cerere catre ambasada angliei sau la metropolitan police. nu imi aduc aminte sigur. si v-as ruga daca aveti idee despre ce e vorba sau ce ar trebuio sa fac sa ma pot intoarce in siguranta in anglia dupa acea data.cert e ca am nevoie de oc erere sar nu stiu unde sa o trimit si ce ar trebui sa scriu in ea. multumesc anticipat. Ciprian.D .Bacau
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.