Jump to content
POLITISTI.ro

AdrianAG

Dilema tricou si sepcuta de vara

Postare recomandată

AdrianAG

De cateva saptamani bune am cu mai multi colegi discutii aprinse  legate de purtarea tricoului de serviciu si a sepcuței de vară ca parte a uniformei de serviciu. De ce toți o tin una si buna:"Nu iti da nimeni voie sa le  porti". 

Dacă ele sunt prevazute in echipamentul de serviciu al polițistului de ce unii, marea majoritate adica, spun ca nu e legal.

O politie moderna, cred eu, este echipată corespunzator iar in tarile cu apa caldă politistii sunt echipați adecvat muncii operative unde situatia o cere. 

Doresc si eu o părere de la cei mai cu experienta si de buna-credință.

Multumesc.

Modificat de AdrianAG

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

bobicu

Dacă mergi in patrulare cu un coleg, măcar să aveți uniforma la fel (sepcuta tricou)....

Link către postare
AdrianAG

Pe scurt: mission impossible. Cand ai colegi cărora le pasa mai mult de cum sa termine mai repede schimbul asta devine un moft.

Vrei sa vii cu echipament adecvat si corespunzator, te iau peste picior. Vrei sa faci lucrurile ca la carte, iti pun bete in roate si ti-o baga pe aia ca de abia ai si tu cateva zile de teren si vii sa faci tu pe politistul. 

• Apreciez 1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.