• 0
Anormal

Mutarea la un alt post în cazul unui agent încadrat direct

Întrebare

Buna seara. Anul trecut am fost admis la concursul organizat de IPJ pentru agenti din sursa externa si mi-am ales un post de politie la o distanta de 25km de casa. Am vorbit cu un alt coleg care a fost admis in primavara, tot din sursa externa la un post de politie rural mai aproape de casa mea si el este la 50 km distanta de casa. Daca am face schimb de posturi ar fi convenabil pentru amandoi, el scurtand din naveta si eu fiind la doar 8 km de casa. Se poate face transferul daca suntem amandoi de acord inainte de 3 ani? 

Daca da, cum? 

-8

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

30 răspunsuri la această întrebare

• 0

Nu văd să fi spus cineva că cei încadraţi din sursă externă nu au voie să se înregistreze pe acest forum. Ai tot dreptul atât timp cât nu aduci acuzaţii nefondate sau jigniri celorlalţi utilizatori. Nu e nevoie să faci pe victima cu fraze de genul. Bafta!

0

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0

3 hours ago, silviu81 said:

Azi m-am inregistrat si eu pe acest forum, dar se pare ca nu e locul meu aici(sunt incadrat din sursa externa)

Si cam ce astepti dupa acest comentariu? Sa te imploram si sa incercam sa te convingem ca te inseli si ca de fapt locul tau este aici? 

Tu alegi unde este locul tau. Daca vrei sa fii aici bine, daca nu, nu.

Modificat de viobra
3

Link către postare
  • 0

ma asteptam la alti oameni, din aceia fara prejudecati

-3

Link către postare
  • 0

stimati Politisti, am citit cu mare interes ceea ce s-a discutat pe tema extern-intern si chiar daca nu sunt politist pot spune ca se simte o bariera ridicata intre politistii care provin din cele doua surse. Sunt sigur ca exista politisti care-si fac f bine meseria si provin din ambele tabere si politisti care si-au ratat cariera si mai bine se apucau de alta meserie. Este o situatie care, evident, place superiorilor ajunsi pe ochi frumosi in diverse posturi de conducere si care nu se mai simpt asa de singuri in "desteptaciunea" lor. Observ politisti care au devenit ceea ce sunt datorita pasiunii pentru aceasta meserie, nu doar pentru haine si pantofi si cred ca sta in puterea voastra, interni si externi, sa schimbati lucrurile, in bine, si sa va ocupati pozitia de drept in aceasta societate, de la salarii la un loc decent in care sa muncesti pana la modul in care sunteti priviti de oameni.

va urez succesi!

0

Link către postare
  • 0

Ai dreptate. Locul tău nu este în Poliția Română.

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.