Jump to content
POLITISTI.ro

BogdanAlx

Polițist ucis în Maramureș

Postare recomandată

Anormal

Si daca il impusca pe nemernicul ala sigur era condamnat, ca asa e la noi ca la nimeni. In astfel de situatii nu prea ai ce sa faci, astepti sa-ti dea in cap sa poti actiona cu arma din dotare. 

• Displace 6

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

iav

Așa poți să faci tu.Eu unul am folosit armamentul și o să-l mai folosesc de câte ori va fi nevoie.

• Apreciez 4

Link către postare
AdrianAG

#Anormal ești și tu polițist de câteva luni și deja te exprimi că și cum ai fi in activitate de peste 20 de ani, așa cum a spus și #iav, tu n-ai decât să mori cu arma din dotare la purtător. Se presupunea că trebuia să fiți instruiți? Continuați să vă aprofundării cunoștințele? Sau cum ați ieșit pe poarta de la SAPLVC după "obositoarele" și "extenuantele" 3 luni v-ați și văzut "șerifi" la post? 

Modificat de IlieAdi
  • Apreciez 1

Link către postare
Anormal

#IlieAdi nu e vorba de cate luni ai in politie aici. Dar am vazut mai multe cazuri cu politisti cu experienta care nu au actionat cu arma din dotare si au fost batuti sau chiar mutilati. Sau politisti, care de frica sa nu fie loviti au actionat cu arma din dotare si au fost dati afara. Hai sa ne uitam in celelalte tari europene si vom vedea ca numai la noi legea e atat de blanda cu infractorii. 

Si numai la noi s-a vazut ca un politist sa fie singur de serviciu. Nu e normal ce se intampla cu noi. 

• Apreciez 2
  • Displace 3

Link către postare
iav

Anormal. Eu sunt unul dintre polițiștii care au folosit arma din dotare, iar de câteva ori, am introdus cartușul pe țeavă și nu am fost dat afară, ba din contră, am fost premiat( pe atunci se dădeau prime). Spui că ai văzut câteva cazuri de polițiști cu experiență (după aprecierea ta), care nu au folosit arma din dotare și au fost bătuți sau mutilați, dar nici tu și nici eu nu cunoaștem care a fost situația reală, poate că a existat unul din cazurile prevăzute de art.52, din Legea nr 17/ 1996 actualizată. Dacă ai devenit recent polițist, să știi, că ceea ce vezi prin filmele polițiste nu corespunde cu realitatea, întrucât aceasta nu este conformă cu niciun scenariu.

• Apreciez 3

Link către postare
ccclyon

Pe atunci cand se dadeau prime era alt uz de arma. Nu duce lumea in eroare.

• Apreciez 1

Link către postare
iav

Era la fel, acum au mai mitica ceva.

Link către postare
Anormal

#iav tin sa-ti dau dreptate. Esti un adevarat politist. Jos palaria ! Sper sa ajung ca tine, desi inca nu stiu cu ce se mananca aceasta meserie. 

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.