Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Jeancot3

Radiere autoturism

Întrebare

Jeancot3

Salut,am vandut in 2013 o dacia ,cel la care este masina refuza sa facem actele,cartea de identitate origina este la mine cum,pot radia masina ,multumesc anticipat

3 minutes ago, Jeancot3 said:

Salut,am vandut in 2013 o dacia ,cel la care este masina refuza sa facem actele,cartea de identitate origina este la mine cum,pot radia masina ,multumesc anticipat

Modificat de Jeancot3

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

2 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Catalin

Poliţia Română NU mai are competenţe privind înmatricularea, radierea şi evidenţa autovehiculelor de ani buni. De aceste servicii se ocupă o altă instituţie ce nu are nicio legătură cu Poliţia Română.

Direcţia Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV) este instituţia ce înmatriculează, radiază şi ţine evidenţa vehiculelor şi este în subordinea prefecturilor.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
wh1plash

Buna seara! Am vandut masina personala inmatriculata in Austria. Am dus-o in Romania si i-am lasat-o cu numere cu tot cumparatorului si cu toate actele (carte, taloane) cu mentiunea ca acesta imi va trimite ulterior tot ce e necesar. Se pare, insa, ca nu este o persoana de incredere si nu s-a tinut de cuvant.

Am mers aici (in Austria) cu contractul de vanzare-cumparare, dar mi s-a spus ca am nevoie de actele masinii si de numere pentru a o putea radia. Exista cumva un sistem european care va radia automat masina in Austria in momentul in care se va inscrie in Romania? Ma gandesc ca masina nu poate fi inscrisa in circulatie in doua tari.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.