Jump to content
POLITISTI.ro

rustic

Detasarea politistilor pe litoral

Postare recomandată

Marius

IPJ Constanta face repartizarea politistilor detasati. In prima zi trebuie sa te prezinti la sediu, iar acolo se stabileste fiecare unde merge.

Mai e ceva timp pana atunci si cu siguranta vor posta aici si colegi care sunt deja acolo si au mai multe detalii.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ionutz88

[...]sunt cam nelamurita.nu stiu unde voi fi detasata, in ce statiune, ce conditii...stie cineva de ce anume se tine cont la detasare in statiunile respective? chiar v-am fi recunoscatori , cei care aveti informatii despre colegii detasati sa le impartasiti.multumim!!

Pai ti-au spus doar ca vei fi detasata pe litoral, fara alte date?! Indicat ar fi sa intrebi ceva "sefi" macar unde vei sta, sau cand trebuie sa te prezinti...ca, asa cum a zis si Marius, te vor ajuta si alti colegi cu informatii suplimentare.

Bafta :emo-yessir:

Link către postare
Dan

buna! joi am aflat ca voi pleca pe litoral in perioada 01- 31 august.cineva spunea ca din cateva judete (ex : prahova, ialomita etc) nu vor detasa. ei bine eu sunt din ialomita si am inteles ca vor mai fi cativa colegi...sunt cam nelamurita.nu stiu unde voi fi detasata, in ce statiune, ce conditii...stie cineva de ce anume se tine cont la detasare in statiunile respective? chiar v-am fi recunoscatori , cei care aveti informatii despre colegii detasati sa le impartasiti.multumim!!

Eu am spus ca din jud. Ialomita nu vor fi detasati politisti pe litoral pentru ca asa s-a vorbit pe la sedintele IPJ Constanta de dinaintea detasarilor. Pana nu vei avea hartia prin care vei fi anuntata oficial ca esti detasata si unde anume eu zic ca vorbim vorbe. In momentul cand vei primi hartia vei fi anuntata si unde anume vei fi detasata si asta cu doua saptamani inainte din cate stiu eu. Detasarile se fac in functie de situatia operativa din fiecare statiune. Intra pe PM si iti explic mai multe, daca ai nelamuriri.

Link către postare
andu

IPJ Constanta face repartizarea politistilor detasati. In prima zi trebuie sa te prezinti la sediu, iar acolo se stabileste fiecare unde merge.

Mai e ceva timp pana atunci si cu siguranta vor posta aici si colegi care sunt deja acolo si au mai multe detalii.

multumesc!

:clip: e oficiala treaba. pe 27 am revista de front... am fost "felicitata" deja cu marea.mi-ar placea sa fiu in mamaia pt ca e...nu mai e cazul sa spun, nu?! asteptam pareri din partea celor care sunt plecati. :emo-box:

fete??! sunt pe acest forum care vor fi detasate pe litoral :hmmmt:

Modificat de andu

Link către postare
andu

era o intrebare.sa inteleg ca nu sunt.pacat :) cine mai pleaca in perioada 01-31. august? ati mai auzit ceva? B)

Link către postare
Marius

andu, putina rabdare ... :) In weekend intra mai putini colegi pe forum, cel putin asa am oservat eu.

Din ce imi amintesc (parca la inceputul topicului) au mai scris cativa ca vor fi detasati in august la mare, deci cu siguranta sunt. In plus sunt colegi si de la IPJ Constanta care frecventeaza forumul, alti vor fi in concediu. :P

Link către postare
avam

andu, dacă eşti chiar aşa de curioasă ai să... repede, glumesc. După cum ai avut ocazia să citeşti pe acest topic, eu am postat ceva la modul general şi am rugat ca şi tine pe colegii ce vin din ţară să vă împărtăţească ei propriile impresii. Rezultat =0. Asta denotă că nimeni nu se vaită că ar duce o viaţă cazonă, poate doar că nu dispune de atata bancnotă cât ar crede că ar avea nevoie. Nu admit faptul că nu ar avea acces la NET, în toate locurile de cazare există aşa ceva. Cer scuze cred că am fost puţin misogin, dar involuntar, când m-am adresat mai mult bărbaţilor şi am uitat şi de fete. Noi poliţiştii constănţeni avem o grijă deosebită faţă de colegele noastre şi ne bucură orice reuşită a lor. Nu te speria că nu o să răstorni munţii, vei desfăşura activităţi specifice pentru care eşti pregătită, fără discriminare, în program normal şi vei primi botezul încă din prima tură. Nu înţeleg de ce trebuie să aveţi atata nesiguranţă, un poliţist este poliţist şi îşi face treaba, atât. Este adevărat că aici este de treabă, numai azi au fost oficial înregistraţi peste 70.000 turişti, cifra reală se apropie cam de 250.000. Chiar vrei să mă faci să înţeleg că eşti mai slabă decât colegele mele constănţence care lucrează efectiv în stradă?. După detaşare ai să pleci la tine la unitate/subunitate, mai încrezătoare, mai puternică şi mai bărbătoasă dacă pot spune aşa, că doar eşti poliţistă şi nu preparatoare de ceaiuri şi cafele. Referitor la mâncare, cazare, timp liber, alte drepturi, se plânge cineva?, deocamdată nimeni şi şti şi de ce?, pentru că în afara programului sunt în vacanţă la mare. Apropos, să nu uiţi costumul tău de baie preferat că o să îţi fie foarte greu să alegi unul din miile de modele. În rest eşti bine primită!

Pentru băieţi: berea de la 2,5 lei la pahar sau halbă, varietate de minuturi specifice dobrogene, reci sau calde de la 5 lei în sus!(PROGRAMUL DE LUCRU PROGRAM!) :emo-yessir:

Link către postare
videosuzy

Sa nu uitam ca la Meridian se mananca foarte bine iar barul de la Neptun (chiar daca e al SRI-ului) e foarte convenabil ca pret, deosebit de util pentru noi, "cei taiati"...

Link către postare
andu

:lol: mi-a placut ceea ce ai scris.. am spus ca sunt putin nelamurita pt ca sefii mei dau din umeri...am tot sunat p la cadre sa-mi ofere cateva informatii.mi-au spus sa am rabdare, de ce nu ma mira? in privinta "slabiciunii" ... speriata, sa nu dramatizam - eu am spus putin nelamurita, ma repet (scuze) mi s-a spus doar ca plec la mare si sa am tinuta completa B) inclusiv costumul de baie.stiu ce inseamna munca de/in teren ...am lucrat si la post vreo 2 ani...poate o sa avem ocazia sa lucram impreuna ^_^

multumesc pt informatii!o zi buna tuturor.

Noi poliţiştii constănţeni avem o grijă deosebită faţă de colegele noastre şi ne bucură orice reuşită a lor.

:beer:

Nu te speria că nu o să răstorni munţii, vei desfăşura activităţi specifice pentru care eşti pregătită, fără discriminare, în program normal şi vei primi botezul încă din prima tură :faint: .

Link către postare
eti

Andu, o sa fie bine, vei fi aproape de mare, plaja, racoreala in "balta",cazarea si mancarea la Hotel Meridian e buna, bani de distractiesa iei de acasa cat de multi, restul, vezi tu...

Link către postare
ciprith

Am fost anuntat in urma cu o saptamana si ceva ca voi fi detasat la Vama Veche in perioada 1-31 august impreuna cu 2 colegi din cadrul BOPMU siguranta publica unde lucrez dar azi mi s-a adus la cunostinta ca sunt pus la dispozitie impreuna cu toti colegii din compartiment pentru ca s-au redus 4 functii si urmeaza sa dam examen pana la sfarsitul lunii sau la inceputul lui august. Am inteles ca lista cu colegii care vor fi detasati a fost trimisa la Bucuresti. L-am intrebat pe seful de birou ce se va intampla cu noi cei care trebuia sa fim detasati si nu a stiut sa imi dea nici un raspuns. Daca plecam pe litoral si nu dam examenul ce se intapla cu noi? Sau daca nu plecam v-a pleca cineva in locul nostru?

Link către postare
andu
-_- ms ety!

Link către postare
Dorin17

Asta e culmea prostiei. Întrece orice limite.

Pe de-o parte dai polițiștii afară pentru că sunt prea mulții, iar pe de altă parte îi detașezi în alte subunități pentru că sunt prea puțini??? :hmmmt:

Crezi ca pe Igas il doare capul de asa ceva? La noi abia facem fata cu oamenii, au mai si detasat pe litoral o gramada, si colac peste pupaza se mai da si oameni afara!

Am fost anuntat in urma cu o saptamana si ceva ca voi fi detasat la Vama Veche in perioada 1-31 august impreuna cu 2 colegi din cadrul BOPMU siguranta publica unde lucrez dar azi mi s-a adus la cunostinta ca sunt pus la dispozitie impreuna cu toti colegii din compartiment pentru ca s-au redus 4 functii si urmeaza sa dam examen pana la sfarsitul lunii sau la inceputul lui august. Am inteles ca lista cu colegii care vor fi detasati a fost trimisa la Bucuresti. L-am intrebat pe seful de birou ce se va intampla cu noi cei care trebuia sa fim detasati si nu a stiut sa imi dea nici un raspuns. Daca plecam pe litoral si nu dam examenul ce se intapla cu noi? Sau daca nu plecam v-a pleca cineva in locul nostru?

Ai de tras la Vama Veche! Ai sa vezi cu ochii tai! Numai drogati si betivani, iar de hoti, nu mai vorbim!

Modificat de Dorin17

Link către postare
Vip3R

dorine ai uitat sa specifici ceva si de nudiste

Link către postare
andu

ciprith de unde esti? :unsure:

Link către postare
ciprith

sunt din Baia Mare

Link către postare
avam

de acord cu "ai de tras la Vama Veche", pe scurt:

1. dacă nu dai examenul până atunci, pleci la examen de pe Litoral, dacă ei te întorci;

2. Vama Veche aparţine de P.P. Limanu şi acolo sunt oameni de nădejde, deja colegii detaşaţi împreună cu aceştia au făcut primele capturi de ciorditori din corturi;

3 zonă lângă frontiera cu Bg. vei coopera şi cu poliţiştii bulgari;

4 citeşte postările anterioare şi fruntea sus!, eşti şi vei fi bineprimit în Vamă!, unde găseşti de toate ca într-o junglă! :emo-yessir:

Link către postare
ciprith

Abia astept sa ajung acolo

Link către postare
povi

Ma fratilor,ce aveti!?La mine la sectie se omorau care sa fie detasat la mare, nu mai stiau ce plecaciuni pe sub 'biroul 1' sa faca...asa ca se pare ca unora le convine detasarea chair daca nu au masa asigurata...

Link către postare
avam

mai scapă şi ei de căprăreală, de ochii "preaiubiţi" ai şefilor, de hâiala prostească, sau de plictiseală, sau de monotonie, sau de cicăleala de acasă, sau de grijile cotidiene sau..., veniţi stimaţi colegi şi colege la mare "fiindcă nici nu ştiţi ce pierdeţi"!. Vânt bun din pupa!

Link către postare
DanielBAD

As venii si eu in luna august, dar la DGPMB nu am auzit despre detasari de la OP la mare :( , doar de la rutiera

Link către postare
andu

mai scapă şi ei de căprăreală, de ochii "preaiubiţi" ai şefilor, de hâiala prostească, sau de plictiseală, sau de monotonie, sau de cicăleala de acasă, sau de grijile cotidiene sau..., veniţi stimaţi colegi şi colege la mare "fiindcă nici nu ştiţi ce pierdeţi"!. Vânt bun din pupa!

nu te contrazic.prima oara cand mi-au spus nu eram incantata de idee.dar acum ...abia astept. mai am 2 saptamani B) :rolleyes: problema este ca nu stiu in ce statiune :hmmmt:

Link către postare
andu
:hmmmt: aveti idee pe unde au fost detasati colegii din prima serie? (1 iulie -31 iulie) asteptam impresii, nemultumiri, pareri etc. :beer:

Link către postare
avam

ce mă fac eu cu tine măi fată?, păi cine crezi tu că mai are timp de impresii?, nemulţumiri, nu sunt postate, deci nu există. Asta nu înseamnă că poate nu sunt, dar repet, după program, "sloboda"!: plaja, spectacole de toate genurile, ce mai minivacanţă!. Tare nerăbdătoare mai eşti, tinereţea...

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.