Jump to content
POLITISTI.ro

rustic

Detasarea politistilor pe litoral

Postare recomandată

+drAGO5    763
drAGO5

In ordinul transmis prin Intrapol,catre toate IPJ-urile, insa nu mai retin daca a fost postat vineri, sau luni, insa sunt cele prezentate mai sus.Nu se stie insa,in ce masura vor tine cont si sefii de ele.

• Apreciez 1
  • Displace 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

+zzeus23    3
zzeus23

daca sunt detasat la mare si in aceea perioada la mn in oras sunt evaluarile profesionale, eu cum le dau?sau am scapat:?

Link către postare
+Marius    6.319
Marius

Cred ca ai scapat ...

Link către postare
+Elvis    2.936
Elvis

Aceasta intrebare a fost pusa de Negrean ,cred ca de la CNP, in ultima videoconferinta.

Nu ai scapat , te vor chema sa fi evaluat.

Link către postare
+zzeus23    3
zzeus23

Aceasta intrebare a fost pusa de Negrean ,cred ca de la CNP, in ultima videoconferinta.

Nu ai scapat , te vor chema sa fi evaluat.

[cenzurat] si transportul cine plateste...si daca te pica ce fac trimit altul in locul tau...cam multe intrebari.

Atentie!

Extras din Regulamentul acestui forum : Este interzisa cu desavarsire folosirea unui limbaj vulgar, trivial, suburban, agresiv. Va rog sa nu mai folositi expresii suburbane pe acest forum, in caz contrar urmand a fi sanctionat!

• Displace 2

Link către postare
+Elvis    2.936
Elvis

Zzeus23 daca tu crezi ca iti vor raspunde la intrebari te inseli.

Iti spun ca poate nu ai inteles, tu vei fi cel care va raspunde la intrebari.

Si crede-ma ca este usor sa pui intrebari atunci cand esti in comisia de examinare.

Parerea mea. :emo-yessir:

Link către postare
+avam    63
avam

videosuzy: scuze pentru întârziere în a răspunde, am fost foarte ocupat, fac încă o dată câteva precizări:

- nu sunt un supărăcios;

-nu fumez, la 09.01. 2011 am reputat victoria a 9 ani de la lăsatul de acest "sport"(două la trei pachete pe 12-14 ore);

-nu consum alcool, ocazional un pahar de vin de butuc, fără tratamente;

-ai dreptate stau foarte aproape de mare şi sunt mai aproape ca niciodată de vârsta a II-a;

-nu sunt hâd, glumesc şi mai mult accept orice critică atunci când este argumentată, recunosc întodeauna când greşesc şi cer scuze de la copil la bunic sau muribund;

-îmi este lehamite de bărbaţii care se lamentează şi se vaită ca nişte spălătorese la râu, urăsc pe cei bârfitori de femei, dar iubesc femeile :naughty:

-eşti oricând bine primit, sunt o gazdă bună (nu mă laud, C.O. îl am în octombrie-noiembrie, că de sezon...).

Pentru cei ce vin să lucreze detaşaţi:

Referitor la mâncare: depinde cât de exotic sau pretenţios este sau nu gurmandul. Posibilităţile de hrănire sunt foarte variate şi nu am auzit pe nimeni să se plângă de calitatea hranei sau de cantitate, doar colegii ardeleni cer mai multă smântână la zamă şi îşi suplimentează meniul cu vestita clisă, slană şi pălincă neaoşă.

Referitor la tentaţii: exclus primirea celor necuvenite, dacă eşti legat matrimonial mai bine oftezi, dacă eşti cavaler, în afara serviciului, pe ele că sunt destule, dar deloc ieftine, nicun fel de abuz, mare atenţie când am scris mai sus sintagma "haine multe colorate", m-am referit de VIP, politicieni, ofiţeri şi agenţi de ranguri înalte, diferite, de la felurite arme şi agenţii, informatori de tot soiul, comercianţi coloraţi, deghizaţi, multe aspecte de genul: "ceata lui piţigoi" şi altele..., dar nimeni nu te va împiedica să iei măsurile legale!, mai grav este să nu le iei, cel înţelept va înţelege!

În rest: nici nu veţi simţi când trece timpul şi pentru cei veniţi pentru prima dată o experienţă!,(spunea în privat un coleg detaşat anul trecut, că n-a pomenit de la înfiinţarea SNUAU ca într-o singură noapte într-o staţiune cum este Costineştiul ca suprafaţă, să aibă 68 apeluri, media pe noapte în sezon pe judeţ, cam în jurul la 400! :ner: ). Să auzim de bine şi după misiune să vă postaţi impresiile la concret, să se informeze toţi forumiştii cam cum stă treaba cu detaşarea pe Litoralul Mării Negre. Să auzim de bine! :emo-yessir:

Link către postare
+Daniel    31
Daniel

Parca intreba un coleg pe aici ce se aude cu hrana celor detasati pe litoral . Ieri am vorbit cu un coleg care merge pe la Eforie Nord am inteles ca, a primit pentru o zi 13 lei norma de hrana si stau o luna dupa care se schimba . Mi se pare destul de putin pentru ca nu stiu ce mincare poti sa cumperi cu 130.000 lei astazi . Nici o pizza nu mai costa atita . :hmmmt: Plus transportul ,plus ca doar nu este nimeni de lemn sa nu poata sa bea o cafea , un suc , o bere, sa manice si el un peste sau un mic ca sa vorbim limitat fara friptura . :hmmmt: O mare aiureala daca se poate spune asa . :doh:

Modificat de Daniel

Link către postare
+Catalin    8.502
Catalin

Acei 13 lei nu sunt bani pt hrana. Aceea este diurna zilnica, pentru alte cheltuieli, intrucat se considera ca hrana iti este asigurata de ord.50 pe care ar trebui sa-l primim odata cu salariu. Fabuloasa suma de 13 lei este plafonata la aceasta valoare de cativa ani buni si este identitica pentru toti bugetarii.

Link către postare
dani3l    0
dani3l

Pe langa diurna de 13 lei , ce alta suma mai v-a fost acordata? Bani de cazare sau transport ..k eu am mai primit o suma da nu mi s-a spus ce repr ori transport ori cazare , sa stiu sa nu ii cheltui barem:P

Link către postare
+ciprith    31
ciprith

Azi am aflat ca voi fi detasat pe litoral in perioada 1-31 august. Am inteles ca o sa fim cazati in Mangalia la un hotel al ministerului, parca Diana se numeste, si o sa efectuam serviciul in Vama Veche. Daca a-ti fost detasat careva pe acolo imi puteti spune si mie care sunt conditiile? daca se poate servi masa la restaurantul hotelului, care sunt preturile aproximativ si cum vom lucra efectiv la Vama Veche? Adica patrule pe plaja sau in statiune? Mentionez ca nu am fost niciodata in Vama Veche, si lucrez la OP.

Link către postare
+Dan    1.647
Dan

Asa este. Hotelul se numeste Diana si se afla chiar la limita dintre Mangalia si statiunea Saturn, chiar pe malul marii. Hotelul este unul de 13 etaje, destul de vechi, gen o stea sau doua stele. Preturile din hotel sunt mai mult decat accesibile. Instructajul il vei face la Politia Mangalia la intrarea in serviciu iar in vama Veche vei lucra in schimburi de 8 sau 12 ore. Vama Veche este departe de a fi o statiune. Este mai mult o comuna cu acces la mare si plaja. Vei patrula atat pe plaja cat si in localitate, depinde de situatia operativa.

Succes!

Link către postare
+ciprith    31
ciprith

multumesc mult copman pentru lamuriri

Link către postare
+Ionutz88    33
Ionutz88

Astazi mi s-a adus la cunostinta ca exista o mare posibilitate sa fiu detasat in perioada 1-31 august pe litoral. Voi fi cazat (in cazul in care voi merge) la un hotel din Mamaia. Dar nicio informatie despre hotel, conditii, transport, bani, unde sa ma prezint, unde voi lucra etc. (daca nu luam in considerare faptul ca "va fi bine, o sa vezi").

Astept cu "nerabdare" deznodamantul :faint:

Link către postare
+Catalin    8.502
Catalin

In Mamaia cel mai probabil vei fi cazat la hotelul Meridian.

Link către postare
+Ionutz88    33
Ionutz88

Imi puteti spune cum sunt conditiile la acest hotel (ca unde voi lucra nu imi puteti spune :lol: )?

Multumesc.

Link către postare
+Catalin    8.502
Catalin

Nu am mai ajuns de multa vreme pe acolo si nu stiu cam in ce stadiu se mai afla hotelul. Nu as vrea sa te dezinformez.

Link către postare
+Ionutz88    33
Ionutz88

Multumesc :emo-yessir:

Link către postare
+Eduard    1.205
Eduard

Ionut, referitor la hotel , DA este vorba de " Meridian " . Pleaca doi colegi de ai mei pe litoral in perioada 1-31 iul. si sunt cazati la Meridian .

Referitor la conditii, am inteles ca s-au facut renovari in acesta primavara, imbunatatindu-se conditiile !

Modificat de Eduard

Link către postare
Kayne    164
Kayne

a ajuns si colegul de care vorbeam mai inainte aseara.. un feedback ar fi ca berea la draft este foarte buna si cu un pret minunat.. :))

Link către postare
+Ionutz88    33
Ionutz88

Va multumesc pentru informatii :emo-yessir:

P.S.: Sper totusi sa nu fiu "ales" pentru litoral...majoritatea (nu generalizez) parerilor celor care au mai fost se rezuma astfel: daca nu te dau banii afara, stai departe de litoral :doh:

Link către postare
MariusD    28
MariusD

sunt conditii decente la Meridian .. si cele mai bune preturi din toata Mamaia

Link către postare
+Eduard    1.205
Eduard

Astazi am vorbit la telefon cu unul dintre colegi, care este detasat in Mamaia si este cazat la Meridian .

Conditiile sunt bune , stau cate 2 in camera, frigider, televizor si ce este mai important - au apa calda in permanenta .

Deocamdata primele impresii . Va tin la curent . :emo-yessir:

• Apreciez 1

Link către postare
+Ionutz88    33
Ionutz88

[...]Conditiile sunt bune , stau cate 2 in camera, frigider, televizor si ce este mai important - au apa calda in permanenta .

Deocamdata primele impresii . [...]

Prime impresii imbucuratoare...ramane de vazut "cine" va mai merge dupa "reorganizare".

Multumesc :emo-yessir:

Link către postare
+andu    3
andu

buna! joi am aflat ca voi pleca pe litoral in perioada 01- 31 august.cineva spunea ca din cateva judete (ex : prahova, ialomita etc) nu vor detasa. ei bine eu sunt din ialomita si am inteles ca vor mai fi cativa colegi...sunt cam nelamurita.nu stiu unde voi fi detasata, in ce statiune, ce conditii...stie cineva de ce anume se tine cont la detasare in statiunile respective? chiar v-am fi recunoscatori , cei care aveti informatii despre colegii detasati sa le impartasiti.multumim!!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.