Jump to content
POLITISTI.ro

rustic

Detasarea politistilor pe litoral

Postare recomandată

+rustic    67
rustic

Culmea nesimtirii a atins cote de neimaginat.Dupa ce ne-au tot luat din leafa si sunt politisti care sunt DISPERATI din cauza ca nu le mai ajung banii, astazi s-a ajuns sa detaseze oameni cu forta si sub amenintari pe litoral.Pai cu ce sa traiasca omul ala pe litoral toata luna august in plin sezon estival ? Ministerul iti plateste cazarea si transportul dar cu masa cum ramane ?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

+Cristi    2.610
Cristi

Cum adica cu forta si cu amenintari? :blink:

Link către postare
+lionn    108
lionn

Asta e culmea prostiei. Întrece orice limite.

Pe de-o parte dai polițiștii afară pentru că sunt prea mulții, iar pe de altă parte îi detașezi în alte subunități pentru că sunt prea puțini??? :hmmmt:

Link către postare
maxu08    593
maxu08

cum adica fara masa? o delegare / detasare nu inseamna cazare si masa? sau se merge pe ideea ca si la locul de munca tot mincai din banii tai? :blink:

Link către postare
+bozo    1.276
bozo

Se considera ca ai norma de hrana... Si mai e un supliment pentru misiunile astea... Cred ca iti ajunge de un covrig pe zi din suplimentul asta.

Link către postare
+Cristi    2.610
Cristi

maxu08, hai sa iti explic eu cum. Acum trei ani am fost detasat la Eforie Nord, si ni se asigura micul dejun, care era la ora 07. Atat. Dar hai sa iti mai spun o chestie. La ora sase ieseam din schimb si adormeam. Deci nici rahatul ala de mic dejun nu il ma prindeam. Bataie de joc. Dar nu as accepta sa ma ameninte cineva sa plec la mare detasat.

Link către postare
+Marius    6.319
Marius

Kmcoio pentru detasare nu e necesar acordul tau, poti fi detasat pe o perioada de pana la 6 luni pe parcursul aceluiasi an calendaristic.

Detalii gasesti aici:

Modificat de Marius

Link către postare
+Cristi    2.610
Cristi

Si daca nu ma duc? Ca mor de foame, nu am din ce trai?!

• Apreciez 2

Link către postare
+rustic    67
rustic

Kmcoio ai primit un + de la mine pentru ca ai pus punctul pe "i".Vreau sa va zic ca cel putin anul asta nu se acorda nici o masa politistului detasat pe litoral.Se merge pe principiul ca ar sa se descurce el ca i se acorda norma de hrana si diurna.Sa mearga cei de prin minister sa stea in conditii mizere cazati si sa manance ei cu 13 lei(atat am inteles ca ar fi suma) pe zi in plin sezon estival.

Link către postare
Vip3R    94
Vip3R

voi fi detasat pe litoral asa ca nu imi sariti iar in cap

si eu stiu ca se va plati transportul...dar ni s-a sugerat sa mearga unu cu masina si sa duca inca 3 politisti cu el, si numai celui cu masina sa i se deconteze drumul.

pe langa transport se va primi diurna...probabil ca si pana acum , doar vreo 450-500 lei.

si bineinteles salariul.

cine stie cum o fi cu cazarea.

hai ca de cazat te cazeaza moka, de mancat, de 500 lei mananci odata pe zi toata luna. dar restul meselor? o apa sau o inghetata intre mese? plus sa nu uitam ca suntem pe litoral...un club, o bere, o vrajeala. ratele de acasa, nevasta, copii, intretinerea...

pana la urma te descurci cumva, dar cum ramane cu distractia? ca doar esti la mare, nu?

ps: am uitat...esti detasat sa muncesti nu esti detasat sa-ti faci concediul la mare. vorba unuia cu stelute, trecut prin viata

Modificat de Vip3R

Link către postare
+zzeus23    3
zzeus23

care mai este detasat la mare anua acesta? ne intalnim acolo. Stiti cumva unde facem serviciul si in ce statiune ne cazeaza?

Link către postare
Vip3R    94
Vip3R

sunt cativa din judet si nu din toate politiile. de exemplu a trimis om dintr-un orasel mic de maxim 50 de politisti dar n-a trimis nici unul dintr-un oras cu 150 de politisti...acu, fiecare cum a gresit.

din cate am inteles detasarea e la IPJ Constanta. nu se stie inca, sau nu vor sa ne spuna la ce posturi de militii ne trimite.

eu unul as prefera techirghiol..am amintiri frumoase de acolo, din 2008, si e ieftina statiunea, fata de mamaia sau neptun

Modificat de Administrator
  • Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
+Dan    1.647
Dan

Detasarile se fac de regula in Mamaia, Eforie Nord-Sud, Costinesti, Mangalia (cu statiunile arondate Olimp, Neptun, Jupiter, Cap-Aurora, Venus si Saturn), Vama Veche-2 Mai si posibil si Techirghiol.

Modificat de copman

Link către postare
Administrator    5
Administrator

Am sters toate posturile off topic.

Va rog sa nu mai deviati de la subiectul topicului si sa renuntati la posturile ironice. Sunteti oameni seriosi, va rog comportati-va ca atare si nu uitati ca sunteti in aceeasi "echipa".

Multumesc pentru intelegere.

Link către postare
+zzeus23    3
zzeus23

Detasarile se fac de regula in Mamaia, Eforie Nord-Sud, Costinesti, Mangalia (cu statiunile arondate Olimp, Neptun, Jupiter, Cap-Aurora, Venus si Saturn), Vama Veche-2 Mai si posibil si Techirghiol.

dar stii cumva hotelurile in care ne cazeaza in ce statiuni sunt ?

Link către postare
+Cristi    2.610
Cristi

La Eforie Nord/Sud va cazeaza cel mai probabil la Complexul Marea Neagra....bleah! In poze arata bine, in realitate, iti tragi palme. Totusi, erau cateva fetite frumusele angajate pe acolo. :naughty:

Link către postare
florin    29
florin

Numai la Eforie N sa nu ajungi, te bate sfantu' in intersectia aia semaforizata, la Rutiera. Mai au si prostia aia de benzi reversibile, pana la Petrom la intrarea in statiune.

Link către postare
+Cristi    2.610
Cristi

Cand au facut benzile reversive? Ca acum trei ani nu erau...sau am mers eu ca pe aratura? :ner:

Link către postare
florin    29
florin

Nu stiu exact, dar acum doi ani erau trasate si indicatoarele puse, sunt rezonabil de sigur. Numai ca nu le-am vazut vreodata si folosite altfel decat in modul default, indiferent cat de mare era batalia intr-un sens la inceputul weekendului sau in celalalt la sfarsitul lui.

De fapt uite, vad c-au fost deschise in 2010, si cineva a si furat-o pe-acolo si a facut si topic aici:

Si avem si poze: http://img190.imageshack.us/gal.php?g=dsc0507p.jpg

Link către postare
Vip3R    94
Vip3R

La Eforie Nord/Sud va cazeaza cel mai probabil la Complexul Marea Neagra....bleah! In poze arata bine, in realitate, iti tragi palme. Totusi, erau cateva fetite frumusele angajate pe acolo. :naughty:

complexul ala arata mult mai bine(cel putin in poze) decat arata Sanatoriul Balnear si de Recuperare Techirghiol in 2008 sau 2007. nu cred ca l-au renovat de atunci

Link către postare
+Cristi    2.610
Cristi

Ai dreptate, am fost pe acolo de curiozitate si m-am cam speriat. Sa nu imi spui ca acolo au fost cazati colegii nostri?

Link către postare
Vip3R    94
Vip3R

acolo s-a efectuat cazarea in 2007 sau 2008, nu mai stiu sigur.

dar in 2009 si 2010 am inteles de la cei care au fost la techirghiol ca au fost cazati la o vila pe langa drumul catre eforie nord

Link către postare
+Cristi D    15
Cristi D

Un coleg al meu a fost in 2008 sau 2009 la Eforie Nord si mi-a spus ca nici apa sa isi spele hainele nu aveau. Dar nu mai stiu exact unde a fost cazat.

Link către postare
+Cristi    2.610
Cristi

Daca a fost in 2008 sigur a fost la Complexul Marea Neagra. Dar iti spun sincer ca apa nu a lipsit.

Link către postare
+Cristi D    15
Cristi D

Nu stiu sigur. Dar mai stiu ca au avut ceva probleme cu cazarea. Unde trebuiau sa fie cazati initial, dupa ce ca i-a tinut 2 ore pe hol, nu i-au lasat sa doarma decat o noapte acolo, apoi i-au mutat altundeva pentru 2-3 zile, dupa care iar i-au mutat. Iar hainele le ducea la colegii de la Mamaia, ca acolo era ginerele lui detasat. Dar retine ca spun asta numai din ce mi-a fost povestit. Nu pot confirma cat de adevarat a fost.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.